Szalone koszulki i eleganckie koszule

W 2021 roku przede wszystkim mowa o dwóch przeciwnych sobie trendach. Po pierwsze minimalizm, prostota i wygoda. Po drugie, szaleństwo, intensywne kolory oraz wzory. Zatem najbardziej modni będą ci, który połączą te dwa skrajne style, prawda? Nic bardziej mylnego! Natomiast jeśli twoje modowe umiejętności są ponad średnią krajową, odważnie próbuj swoich sił i wróć tu gdy będziesz potrzebować pomocy.

Chcąc postawić na szalony kolor albo ekstrawagancki wzór waszego t-shirtu, bluzy, czy swetra, zrealizujecie potencjalnie najlepszy pomysł na modną stylizację. Ten trend sprawdzi się zarówno w letnich, jak i obecnych, zimowych klimatach.

Chcąc zyskać nieco elegancji, warto założyć na siebie marynarkę. Jeśli wiosną, wtedy najciekawszą opcją będzie ta w jasnych odcieniach natury – od koloru piasku, po lazur nadmorskiego letniego nieba. Jeśli jesienią, warto postawić na intensywną czerń, bo ta pasuje do wszystkiego. Na wypadek, gdyby przyszło wam do głowy chęć szaleństwa, również i marynarka może być w intensywnym kolorze, bądź uszyta z fałszywej skóry. Wracając jeszcze na chwilę do bałtyckich krajobrazów nadchodzącej wiosny i lata, warto zaopatrzyć się w marynarską bluzkę, bądź koszule, byle jej paski były pionowe, a nie poziome.

Spodnie - byle, by pasowały

Jeśli chodzi o dolną część garderoby, nie będę szczególnie odkrywczy mówiąc, że musi pasować do części górnej. Dżinsy zawsze są w modzie – klasyczne, bądź czarne, wszystkie będą udanym modowym posunięciem. Jednak gdy temperatura wzrośnie do letnich standardów, modnie będzie odziać się w kremowe bermudy.

Buty... klasycznie

Domy mody z niezwykłą lubością w tym sezonie proponują nam czarne skórzane klapki. Mnie osobiście każda pochodna sandałów raczej odstrasza, zatem szczerze nie potrafię ich polecić. Natomiast nic tak nie dodaje tego zwariowanego sznytu jak but kolorowy i charakterystyczny. Wiele firm proponuje swoim klientom samodzielne stworzenie swojego obuwia, zaczynając od tego z jakiego materiału powstanie, a kończąc na jego barwie. Nie ma lepszego sposobu na dodaje sobie pewności siebie, jak spersonalizowane buty, których nikt inny mieć nie będzie. Jeśli jednak nie czujemy się na twórczych siłach, warto zwrócić uwagę na obuwie o pastelowych elementach. W razie niechęci wobec lawendowego fioletu, czy różu flaminga, należy mieć w pamięci minimalizm, zatem do butów o jednolitej i klasycznej barwie, bo im prościej, tym lepiej.

Czy coś trzeba dodać?

Odnosząc się do modnych w tym roku dodatków, tak owych jest dość niewiele – skromna torebeczka przełożona przez ramię, bądź wisząca na szyi. Jednak nic nie dodaje klasy i stylu jak dobry zegarek, bądź przedmiot ściśle związany z naszymi osobistymi przeżyciami. Kierując się naczelną zasadą tego sezonu, czyli minimalizmu, nie trzeba nosić wiele, aby zabłysnąć pewnością siebie.

Pomaluj swój świat!

Chodź o kolorach tego sezonu już gdzieś między wierszami wspomniałem, tak dodam na ich temat jeszcze kilka informacji. Praktycznie rzecz ujmując, mamy pełną dowolność jeśli chodzi o ich dobór. Dla fanów wtapiania się w otoczenie, prostota zamknięta w czerni oraz kolorach natury. Dla zwolenników wyrazistości, każde kolorowe odstępstwo od neutralnej palety będzie mile widziane. Lubując się w szarościach, bądźmy konsekwentni. Nie potrafią obejść się bez słonecznej żółci, dobierzmy do niej kolejny radosny kolor.

Tak oto przedstawia się przegląd modowych trendów na rok 2021 w świecie męskich kreacji. Pytanie teraz na ile te trendy przełożą się na to, co będziemy mogli znaleźć na wieszakach naszych lokalnych sklepów odzieżowych. Jak to jednak zwykle bywa, moda nie czeka na modnisiów tego świata, bo ta już wie co się będzie działo w 2022, ale to temat na zupełnie inny artykuł.