Po jakimś czasie używania kurtki puchowej istnieje spore prawdopodobieństwo, że zaczną z niej wystawać pióra. Vollebak postanowił rozwiązać ten irytujący problem, konstruując kurtkę z Dyneemy, co jest handlową nazwą polietylenu o ultradużej masie cząsteczkowej. Charakteryzuje się niezwykle wysokim stosunkiem wytrzymałości włókien do ich masy, dużą odpornością na ścieranie i niską absorpcją wilgoci. Jest to materiał używany m.in. do produkcji pętli wspinaczkowych, kamizelek kuloodpornych oraz elementów endoprotez.

To sprawia, że „Indestructible Puffer”, bo tak trafnie nazwali swoją kurtkę puchową twórcy, jest 15-krotnie mocniejsza od stali. Na tym jednak mocarność tej kurtki się nie kończy. Im zimniej się robi na dworze, tym bardziej wytrzymała się staje. Gdy temperatura spada do 50 stopni poniżej zera, Dyneema zyskuje 5-10 proc. wytrzymałości. Zapewni ciepło swojego właścicielowi nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jej zachowujący ciepło czarny kolor, potrójna podszewka, powiększone przegrody, kaptur i wysoki kołnierz są również zaprojektowane do działania w bardzo chłodnym klimacie.

ZOBACZ TEŻ: Jak nosić czapkę beanie? To nakrycie głowy w sam raz na sezon jesienno-zimowy [SHOPPING]

Zamiast tradycyjnego puchu kurtka wypełniona jest włóknami syntetycznymi pochodzącymi z półlitrowych plastikowych butelek z recyklingu, tworząc dużą ilość zatrzymujących ciepło kieszeni powietrza. Para kieszeni na piersi jest wystarczająco duża, aby pomieścić portfele, karty, paszporty lub klucze, a boczne kieszenie są wyłożone polarem, co pozwala utrzymać ciepło dłoni w rękawicach lub bez nich.

Pomysł na kurtkę twórcy zaczerpnęli z ciekawego źródła. Mianowicie, zainspirowali się pancerzem karalucha. „Karaluch przeżył wszystko. Od wybuchów nuklearnych po uderzenie asteroidy, która zabiła dinozaury. Naszym celem było stworzenie odzieży, która działa w długich przedziałach czasowych i jest równie wytrzymała co ten owad” – tłumaczą twórcy.

Jednak musieli pójść na pewien kompromis w swoim projekcie. Podczas gdy kurtki puchowe są lekkie, to „Indestructible Puffer” swoje waży – 2500 gramów. I kupimy ją tylko w czarnym kolorze. Cena też nie będzie niska, bo wynosi 895 funtów (prawie 4500 zł), ale w tym przypadku wiesz za co płacisz. Zapisy na kurtkę ruszają 25 listopada. Lepiej się spieszcie.