Turystyka kosmiczna stała się ostatnio niezwykle popularna, ale nie oszukujmy się – to zabawa dla osób z naprawdę grubym portfelem. Firma Virgin Galactic, która dysponuje statkiem VSS Unity, już od jakiegoś czasu zbiera zapisy na loty kosmiczne. Kilka dni temu, 11 lipca, na pokładzie maszyny, która wzniosła się na wysokość 86 kilometrów, znajdował się sam Sir Richard Branson. Wiadomo już, że na podobny lot zapisało się około 600 innych osób, a wśród nich są takie gwiazdy jak Tom Hanks, Leonardo DiCaprio czy Lady Gaga. Zainteresowanie jest spore, ale bądźmy szczerzy, nie jest to oferta dla każdego. Rezerwacja to wydatek rzędu 10 tysięcy dolarów, a jedno miejsce na lot z Virgin Galactic to 250 tysięcy dolarów, czyli niespełna milion złotych.

Dla większości są to kwoty... astronomiczne, ale jest pewien sposób, żeby powalczyć o lot VSS Unity. Firma Virgin Galactic połączyła siły z platformą charytatywną Omaze Sweepstakes i zdecydowała się rozlosować dwa darmowe bilety na lot statkiem kosmicznym. Z regulaminu loterii wynika, że może w niej wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która jest mieszkańcem państwa nie obłożonego ograniczeniami przez Stany Zjednoczone. A zatem każdy polski obywatel może wciąż udział w tej ekscytującej zabawie.

Co trzeba zrobić, żeby lecieć razem z Virgin Galactic?

W losowaniu weźmie udział każdy, kto wprowadzi swoje dane na stronie Omaze, a także wpłaci dowolny datek na Space for Humanity (organizacja non-profit, której celem zwiększenie dostępu do przestrzeni kosmicznej dla cywilnych astronautów). Warto jednocześnie pamiętać, że im więcej się wpłaci, tym ma się większą szansę na wygraną. Wpłacenie przykładowo 100 dolarów to 2000 losów, natomiast 25 dolarów to 250 losów i tak dalej.

Lot ze zwycięzcami loterii ma odbyć się już w 2022 roku, czyli szybciej, niż większości zapisanych na tę wycieczkę celebrytów. Zapisy na loterię organizowaną przez Virgin Galactic trwają do 1 września 2021 roku, natomiast nazwiska szczęśliwców ogłoszone zostaną 29 września 2021 roku.

Do udziału w zabawie zachęca nikt inny, jak Sir Richard Branson, czyli brytyjski przedsiębiorca, miliarder oraz twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group. Nagranie poniżej: