Virgil Abloh projektuje butelki dla firmy Evian

Wszystko zaczęło się w grudniu 2018 roku, gdy Evian ogłosiło, że do zespołu brandu dołączył Virgil Abloh jako kreatywny doradca do spraw zrównoważonego projektowania. Nie trzeba było długo czekać na efekty współpracy, bowiem Evian i Virgil Abloh oficjalnie debiutują kolekcją "One Drop Can Make a Rainbow", która inspirowana jest właśnie tęczą i stanowić ma nowe, zrównoważone podejście do tematu nawadniania.

Virgil x SOMA: co w kolekcji?

W kolekcji znajdziemy odporną na uderzenia i nadającą się do wielokrotnego użytku szklaną butelkę SOMA z silikonowym rękawem ochronnym i naturalną bambusową nakrętką. Butelka o pojemności 0,75l ozdobiona jest szarym logo "Evian" oraz napisem "RAINBOW INSIDE" napisanym pionowo. Produkt dostępny jest już w sprzedaży na stronie matchesfashion.com w cenie 58 dolarów z tekstem w 4 kolorach: różowym, purpurowym, jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim.

- Koncepcja, że jedna kropla wody może stworzyć tęczę, posłużyła za inspirację i metaforę do stworzenia mojego pierwszego projektu jako doradcy kreatywnego Evian's Creative Advisor for Sustainable Innovation Design", mówi Abloh. Ponieważ światło załamuje się przez tę kroplę, ujawnia swój pełny potencjał polichromatyczny. Nie widzimy tylko wody, widzimy nieskończone możliwości i inspiracje dla absolutnie każdego. - podsumowuje swoją współpracę z Evian Abloh.