W rozmowie z Fandango, Pascal potwierdziła także, że oprócz Hardy’ego możemy spodziewać się powrotu Michelle Williams oraz udziału Woody’ego Harrelsona. Oczywiście najważniejszą kwestią był udział Hardy’ego, ale nie było chyba osoby, która twierdziłaby, że może on nie zagrać w kolejnej części „Venoma”. „Nikt inny nie potrafiłby odegrać tej postaci tak dobrze, jak on” – powiedziała Pascal. „Kiedy myślisz o Venomie, to trudno sobie wyobrazić kogoś innego, niż Toma Hardy'ego siedzącego w wannie z homarami” – dodała.

Ponieważ Venom pierwotnie został stworzony jako nemezis dla Spider-Mana, a Topher Grace po raz pierwszy zagrał tę postać w filmie „Spider-Man 3”, Fandango nie mogło nie zapytać Pascal o to, czy zobaczymy Spider-Mana i Venoma w jednym filmie. Producentka niewątpliwie zaskoczyła swoją odpowiedzią: „Mamy wielkie plany, aby Tom Holland [obecny odtwórca Spider-Mana – przyp.red.] był częścią wszystkiego”.

Aby doszło do skrzyżowania dróg Venoma i Spider-Mana potrzebne jest porozumienie między Sony i Disneyem/Marvelem. Kevin Feige, szef tego drugiego, wyjawił ostatnio, że widzi w przyszłości taki ruch. Zapewne to tylko kwestia czasu.

CZYTAJ TEŻ: „Avengers: Koniec gry” – najlepszy film MCU czy jednak rozczarowanie? Oto ranking 22 filmów według ich jakości

Venom” zaskakującym hitem

Jak to często bywa z produkcjami komiksowymi, „Venom” nie należy do tytułów, który może pochwalić się dobrymi recenzjami. Wielu krytyków wskazywało m.in. na bardzo słaby scenariusz, gdzie nic tak naprawdę nie kleiło się ze sobą. Nie pomogła też obniżona kategoria wiekowa. Ale negatywne opinie nie odegrały większej roli wśród publiczności, której film bardzo się spodobał. Doskonałym oddaniem tego są wyniki na Rotten Tomatoes – „Venom” ma od krytyków wynik 29 proc., a od użytkowników 81 proc. To przełożyło się na to, że film zgarnął zupełnie nieprawdopodobne 855 milionów dolarów na całym świecie.

Dla porównania, typowany na wielki hit „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” zarobił tylko 392 mln dolarów przy budżecie sięgającym 300 mln. A ostatni film ze Spider-Manem („Homecoming”) uzyskał 880 mln dolarów, czyli ledwie 25 mln więcej od „Venoma”. Więc nic dziwnego, że wytwórnia dała zielone światło dla sequela.

Warto przypomnieć, że [uwaga spoiler] zakończenie filmu wyraźnie sugeruje, że w dwójce pojawi się postać Cletusa Kasady’ego (Woody Harrelson), czyli bohater, z którym łączy się symbiont Carnage. „Venom 2” trafi do kin 2 października 2020 roku.

CZYTAJ TEŻ: „Spider-Man: Daleko od domu” – nowy zwiastun filmu. Akcja dzieje się po wydarzeniach z „Avengers: Koniec gry”