Venom 2: Carnage – pierwszy zwiastun

Czy nam się to podoba, czy też nie, ostatnie lata należą w kinach do filmów superbohaterskich. Zdarzały się wśród nich pozycje mniej i bardziej udane, ale nawet te określane jako „średnie” zarobiły dla swoich twórców ogromne pieniądze. Tak właśnie było w przypadku „Venoma” z 2018 roku z Tomem Hardym w roli głównej. Obraz wyreżyserowany przez Rubena Fleischera nie wzbudził co prawda zachwytów, ale wynik w box office w wysokości ponad 850 milionów dolarów sprawił, że decyzja o rozpoczęciu prac nad kontynuacją była formalnością.

Teraz możemy zobaczyć pierwszy efekt tej decyzji. Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer filmu „Venom 2: Carnage” i prezentuje się następująco:

Kogo zobaczymy na ekranie?

W roli Eddiego Brocka, czyli Venoma, ponownie zobaczymy Toma Hardy’ego. Jego bohater będzie musiał zmierzyć się z superzłoczyńcą Cletusem Kasadym, znanym jako tytułowy Carnage. W tę rolę wcieli się Woody Harrelson. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się między innymi Michelle Williams (wystąpiła w „Venomie” w roli Anne Weying), Peggy Lu i Stephen Graham. Do zmiany doszło na stanowisku reżysera – Ruben Fleischer ze względu na inne zobowiązania musiał zrezygnować, więc jego miejsce zajął Andy Serkis.

Venom 2: Carnage – kiedy premiera?

Premiera filmu została pierwotnie zaplanowana na 25 czerwca 2021 roku, ale ostatecznie została przesunięta na 17 września.