Vans wypuszcza buty inspirowane Fridą Kahlo

Vans zyskał już status kulturowego symbolu kreatywności i ekspresji, odpowiadając na potrzeby tych, którzy żyją według dewizy „Off The Wall”. Oddając cześć sztuce i angażując się w inspirowanie nonkonformistów, Vault by Vans wprowadza właśnie na rynek kolekcję butów oddającą hołd kultowej meksykańskiej malarce. Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo prezentuje autoportrety oraz dzieła inspirowane Meksykiem, ożywiając starannie wybrane fragmenty kultowych obrazów artystki na klasycznych modelach Vans.

ZOBACZ: Tydzień Mody Męskiej w Paryżu SS 2020: Najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej

Będąc pod silnym wpływem meksykańskiej kultury, Frida Kahlo wykorzystywała w swojej twórczości styl sztuki ludowej, aby badać kwestie tożsamości, postkolonializmu, płci, klasy i rasy w meksykańskim społeczeństwie. Życie rzucało ją w różne zakątki świata, przemierzyła całe Stany Zjednoczone, Europę i Meksyk, czasem jednak okazywało się to bolesne, co postrzegała jako zdobywanie kolejnych doświadczeń. Jej nieustanne poszukiwanie tożsamości i tworzenie osobistego, alternatywnego świata znacząco ewoluowało. Nic dziwnego, że dorobek artystki jest tak bogaty i po dziś dzień czerpią z tego największe domy mody. Oraz sieciówki.

Vault by Vans x Frida Kahlo - co w kolekcji?

W kolekcji Vault by Vans x Frida Kahlo znalazły się zarówno najbardziej rozpoznawalne odwołania do dzieł malarki, jak i te mniej znane. Składają się na nią trzy słynne modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy i ciemnozielonym czubkiem palców, OG Authentic LX z nadrukiem arbuza i haftowanymi detalami oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Kahlo z 1940 roku, „Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”. Każdy model posiada wulkanizowaną podeszwę i miękką wyściółkę z zapiętkiem ze skóry z efektem pęknięć.

CZYTAJ TEŻ: Pilawski gotowy na Open’era: męskie sylwetki z najnowszej kolekcji projektanta

Co na taką kolekcję powiedziałaby sama Frida? Zgadujemy, że jeszcze coś by od siebie na nich namalowała! 

Zdjęcia butów z kolekcji Vault by Vans x Frida Kahlo znajdziesz w naszej GALERII>>>