Kapsułowa kolekcja Vans x David Bowie składa się z kilku części. Znajdziemy w niej buty, ubrania i dodatki zainspirowane m.in. okładkami takich doskonałych albumów jak „Hunky Dory”, „Aladdin Sane” czy „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”. Ceny skaczą od 26 dolarów za t-shirt inspirowany wspomnianym „Aladdin Sane” do 85 dolarów za buty Vans x DB Sk8-Hi Platform 2.0, które zostały pokryte czerwoną lakierowaną skórą. Ich stylowość podkreśla czarna podeszwa na platformie. Fani wcielenia Ziggy Stardust powinni być zainteresowani.

Oprócz tego do wyboru jest m.in. model Vans Slip-On 47, gdzie oko przykuwa rozmyta szachownica na cholewce, będąca nawiązaniem do stroju Bowiego z okładki „Hunky Dory. Buty uzupełniają żółte wstawki i nazwisko artysty na rzepach. Z kolei model Classic Slip-On dedykowany jest ostatniej płycie Bowiego, czyli „Blackstar” sprzed trzech lat. Tutaj cholewka łączy w tkaninę i zamsz z winylową gwiazdą.

Nie mogło też oczywiście zabraknąć butów zainspirowanych singlem „Space Oddity” z 1969 roku, czyli pierwszym wielkim hitem w karierze angielskiego muzyka, który znalazł się na jego drugim albumie. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z odzwierciedleniem kolorów i okrągłych kształtów, jakie widać na okładce tego krążka.

„David Bowie jest prawdziwie nieśmiertelnym artystą, którego twórczość zrewolucjonizowała dźwięk i wizję, pozostawiając dziedzictwo innowacji, które będzie żyło wiecznie” – przekazał Vans w komunikacie prasowym. Produkty z tej kolekcji można kupić w wybranych sklepach Vans oraz w sprzedaży online na stronie vans.eu/bowie.

Vans x Led Zeppelin

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy Vans wypuścił kolekcję inspirowaną legendarnym artystą. W lutym tego roku pisaliśmy o Vans x Led Zeppelin, która celebrowała  50. rocznicę wydania debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego „Led Zeppelin”. Znalazły się w niej m.in. buty Model Era przedstawiające symbole członków zespołu rozmieszczone na najwyższej jakości skórzanej konstrukcji z białym logo Led Zeppelin na podeszwach. Z kolei Model Sk8-Hi wykonany z zamszu i płótna, prezentował okładkę Led Zeppelin z nadrukowanymi metalicznymi śladami pędzla w kolorze srebrnym na bokach. Trzeba przyznać, że marka wie, jak zachęcić fanów do zakupu.