Zespół Metallica lubi firmę Vans i współpracuje z nią przy co ważniejszej okazji. W tym roku przypada 30-lecie wydania albumu „Metallica” – znanego również jako „Czarny Album” – a amerykańska formacja planuje świętować to wydarzenie z przytupem. Zespół zapowiedział już publikację dwóch wydawnictw. Nie tylko bardzo obszernego i naszpikowanego rarytasami wznowienia, na którym materiał oczywiście został zremasterowany, ale również pojawienie się wydawnictwa „The Metallica Blacklist”. Znajdą się na nim utwory znane z albumu „Metallica”, ale wykonane przez dziesiątki różnych wykonawców – nie tylko rockowych, ale również popowych, R&B, country i wielu innych. Cały dochód ze sprzedaży „The Metallica Blacklist” zespół przekaże na cele charytatywne.

30-lecie płyty formacja postanowiła świętować wspólnie z obuwniczym gigantem, firmą Vans. Właśnie zaprezentowano dwa modele butów, które przygotowane zostały właśnie w związku z rocznicą wydania płyty „Metallica”. Nie można mówić w tym wypadku o kolekcji, ponieważ na dwóch różnych modelach butów znalazł się ten sam motyw nawiązujący do utworu „Sad But True”. Wydaje się, że dla miłośników twórczości Metalliki będzie to zakup obowiązkowy. Szczególnie, że buty wyglądają naprawdę ciekawie:

Jak widać na powyższej grafice, w sprzedaży pojawią się dwa modele obuwia – trampki bez sznurówek („Classic Slip-On”) oraz high-topy („Sk8-Hi”). Buty sygnowane przez Vans x Metallica trafiły już do sprzedaży i dostępne są dla członków „Vans Family”, a także na stronie Metallica.com.

Album przełomowy dla gatunku

Na płycie „Metallica” amerykański zespół postawił na nieco łagodniejsze granie, co zaowocowało znacznym zwiększeniem popularności zespołu. Album, na którym pojawiła się kultowa ballada „Nothing Else Matters”, jest najlepiej sprzedającym się wydawnictwem metalowym w historii. Płyta nie tylko pozwoliła Metallice na osiągnięcie niebotycznego sukcesu, ale również rozpropagowała sam gatunek, co było z dużą korzyścią dla innych wykonawców.

Wydawnictwo aż do dzisiaj świetnie się sprzedaje, a pochodzące z niego utwory są grane w radiu czy telewizji. Sam zespół również chętnie po nie sięga podczas kolejnych wyprzedanych koncertów na całym świecie.