Uwodzenie kobiet: na czym powinno polegać?

Choć tajniki uwodzenia kobiet cieszą się dużą popularnością, to warto od początku mieć świadomość, że nie istnieje zestaw idealnych i uniwersalnych rozwiązań, dzięki którym zwrócisz na siebie uwagę każdej kobiety. Już w tym miejscu należy mieć na uwadze, że panie różnią się między sobą i to, co może zaimponować jednej, niekoniecznie musi robić wrażenie na drugiej. 

Jeśli zastanawiasz się, jak uwodzić kobietę, to w pierwszej kolejności sprecyzuj własne oczekiwania dotyczące ewentualnych relacji z partnerką. Jaką kobietę chciałbyś bliżej poznać? Czy wolisz spokojne i introwertyczne dziewczyny, a może dobrze czujesz się w towarzystwie bardziej otwartych kobiet? Innymi słowy, chodzi o to, abyś wstępnie określił swój gust i starał się dostosować metody uwodzenia do osobowości kobiety, na której chciałbyś zrobić dobre wrażenie.

Po drugie, bądź elastyczny. Sztywne trzymanie się drobiazgowych reguł uwodzenia rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Uwodzenie to bardziej sztuka, niż zestaw wyuczonych umiejętności. Choć praktyka czyni mistrza, to jednak odpowiednia doza wyczucia w połączeniu z elastycznym podejściem do uwodzenia bywa niekiedy lepszym doradcą niż ścisłe respektowanie każdej drobiazgowej zasady. 

Po trzecie, eksperymentuj i licz się z możliwością niepowodzenia. Znane powiedzenie "nie od razu Kraków zbudowano" dobrze pasuje do sztuki uwodzenia kobiet. Niewielu z nas rodzi się z talentem do podrywania. Umiejętności tej zwykle się uczymy – niekiedy dopiero popełnione błędy uświadamiają nam, jak wiele jeszcze pracy przed nami.

Po czwarte, najważniejsze – szanuj kobiety. Wielu mężczyzn, którzy czytają tego rodzaju poradniki, jest nastawionych na łatwe zdobycie kobiety, a do relacji z drugą osobą podchodzą hedonistyczne i instrumentalnie. Oczywiście, nie brakuje pań, którym takie reguły gry nie przeszkadzają. Jeśli jednak jesteś tutaj z bardziej uczciwych pobudek, to pamiętaj o traktowaniu z klasą napotkanych kobiet.

Jak uwodzić kobietę: dobrze się prezentuj

Choć większość kobiet przyznaje, że bardziej ceni wnętrze drugiego człowieka niż jego oblicze zewnętrzne, to nie należy robić z tego argumentu na rzecz niechlujnego wyglądu. Fakty są takie, że wygląd zewnętrzny to jeden z kluczowych czynników, które już na wstępnie mogą zadecydować o tym, czy kobieta będzie nami zainteresowana, czy też nie. 

Nie każdy z nas urodził się ze wspaniała urodą i imponującą sylwetką, ale praktycznie każdy może na tyle zadbać o siebie, aby mimo pewnych fizycznych niedoskonałości prezentować się z klasą. Jeśli zatem poważnie myślisz o tym, jak uwodzić kobietę, to nastaw się na to, że będziesz musiał dobrze wyglądać. Dobrze, czyli schludnie, elegancko, czysto i zgodnie z kanonami, jakie są przyjęte w danym towarzystwie.

Dobry wygląd zewnętrzny to w jej oczach znak, że potrafisz o siebie zadbać. To również świadectwo, że szanujesz siebie i ludzi wokół. Dodając do tego pewność siebie, którą możesz zamanifestować np. odpowiednią sylwetką i mową ciała (wyprostowane plecy, swobodne ruchy rąk) zyskujesz już na starcie. 

Jak uwodzić kobietę: nie bądź nachalny

Wielu mężczyzn popada w dwie skrajności. Albo w towarzystwie kobiety zupełnie się gubi i ma problem z podtrzymaniem rozmowy, albo stara się dominować. Niektórzy posuwają się jeszcze dalej, nachalnie narzucając się kobiecie i próbując różnych sposobów uwodzenia aż do oczekiwanego skutku.

Takie zachowanie nie ma w sobie jednak nic z tego, czego oczekują od nas kobiety. Jeśli zatem dziewczyna daje ci wyraźne znaki, że nie jest tobą zainteresowana, to po prostu odpuść i nie bądź nachalny. Nic tym nie wskórasz, a tylko pogorszysz swoją sytuację i stracisz wizerunkowo.

Jak uwodzić kobietę: obserwuj jej zachowanie

W rozmowie z kobietą staraj się nie dominować. Pozwól jej mówić i uważnie słuchaj. Zachowuj odpowiedni dystans fizyczny, dzięki któremu ona nie będzie czuła się zawstydzona lub niepewna. 

Podczas konwersacji staraj się zwracać uwagę na mowę jej ciała. Kobiety wysyłają pewne sygnały, które świadczą o jej zainteresowaniu drugą osobą. Jeśli je rozpoznasz, to będziesz wiedział, na czym właściwie stoisz.

Jeśli podczas rozmowy kobieta szuka kontaktu z tobą, np. delikatnie cię trąca i stara się o zbliżenie do ciebie, to może być to jeden z tych sygnałów, które świadczą o tym, że jest tobą zainteresowana.

Jak uwodzić kobietę: staraj się ją rozbawić

Wśród zestawu cech, które według kobiety powinny charakteryzować mężczyznę, poczucie humoru zajmuje zwykle jedno z czołowych miejsc. Kobiety pragną kontaktu z mężczyznami, którzy potrafią je rozbawić. Nie znaczy to oczywiście, że masz zachowywać się jak błazen w ich towarzystwie. Kobiety lubią poczucie humoru, ale żartownisie, którzy mają problem z zachowaniem pewnych granic zabawy, zwykle lądują u nich w szufladce z napisem "znajomy" albo "przyjaciel".

Co uwodzi kobiety? Jaki rodzaj poczucia humoru im imponuje? Tutaj sprawa się nieco komplikuje. Nie istnieje przecież jeden, wspólny wszystkim kobietom kanon humoru. Coś, co bawi jedną osobę, dla drugiej będzie neutralne albo wręcz przyprawi ją o złość. W towarzystwie nowo poznanej kobiety warto zatem zdać się na humor sytuacyjny i ostrożne żarty. Z czasem, gdy bliżej ją poznasz i będziesz wiedział, co ją bawi, tym łatwiej będzie ci wprawić ją w dobry humor. 

Jak uwodzić kobietę: zachowuj się naturalnie

W towarzystwie kobiety warto zachowywać się naturalnie, pokazując tym samym, że jest się człowiekiem pewnym siebie i pozbawionym kompleksów. Osoby zachowujące się naturalnie mają przy tym zwykle duży dystans do siebie i trudno je wytrącić z równowagi. Kobiety lubią przebywać w towarzystwie takich mężczyzn.

Naturalne zachowanie nie znaczy oczywiście, że mamy być całkiem swobodni w stosunku do nowo poznanej kobiety. Chodzi o to, aby po prostu nie udawać w jej towarzystwie i starać się zachowywać oraz postępować zgodnie z własnymi przekonaniami.

Jak uwodzić kobietę: bądź szczery, ale niewylewny

W kontakcie z kobietami postaw na szczerość. Nie wyklucza ona jednak przezorności i ostrożności. Zwłaszcza przy okazji pierwszych randek jest to szczególnie wskazane. Nie wiesz przecież, w jakim kierunku rozwinie się wasza znajomość i czego będziesz mógł spodziewać się po nowo poznanej kobiecie.

Jest też inna strona medalu – odrobina tajemniczości zwykle pozytywnie stymuluje nową znajomość. Grę w całkowicie otwarte karty warto zostawić na nieco późniejszy etap, gdy już się chociaż trochę poznacie i będziecie mogli sobie zaufać. Warto pamiętać, że wylewność bywa niekiedy – zwłaszcza na wczesnym etapie znajomości – źle odbierana przez kobiety.

ZOBACZ: Zostań współczesnym Casanovą, czyli jak uwieść kobietę gestem i czynem?

CZYTAJ TEŻ: Męski punkt G: gdzie jest i jak go stymulować?

WIĘCEJ O SEKSIE: Rodzaje prezerwatyw: jak wybrać prezerwatywę i jak ją poprawnie założyć?