Aplikacje dla podróżników: Roadtrippers

Idealna aplikacja dla planujących dłuższą podróż do USA i Kanady. Jak twierdzą twórcy aplikacji – „złota zasada brzmi, że zawsze jesteś mniej niż 5 minut jazdy od czegoś ciekawego do zobaczenia". Z takim zamysłem stworzyli aplikację, która pozwala szczegółowo ustalać trasę przejazdu przez kolejne atrakcje. Program umożliwia też inspirowanie się gotowymi już trasami przejazdów, które uwzględniają najpopularniejsze atrakcje i zabytki. W wersji darmowej program umożliwia stworzenie trasy z maksimum 7 punktów, jednak po wykupieniu wersji premium długość planowanej trasy może wynosić nawet 150 miejsc. 

Aplikacje dla podróżników: Hopper

Niezastąpiona aplikacja dla miłośników wyszukiwania tanich lotów w konkretne destynacje. Jeśli macie pomysł gdzie chcielibyście polecieć, wystarczy wpisać go w appkę, a ta pokaże wam szczegółowy pakiet informacji o zmieniających się cenach biletów i korzystnych ofertach linii lotniczych. Bardzo fajnym dodatkiem jest możliwość obserwowania na wykresie jak zmieniają się ceny lotów. Pozwala to wybrać moment, w którym są najtańsze. Dla wyczekujących najlepszych okazji stworzono też system alertów, które powiadomią was, gdy cena lotów osiągnie odpowiednio niski poziom. 

Aplikacje dla podróżników: SOAR

SOAR to appka stworzona z myślą o wszystkich osobach, które chciałyby zacząć podróżować po świecie, ale mają silne obawy przed lataniem samolotem. SOAR to amerykański program terapii lęku przed lataniem, który od wielu lat odnosi duże sukcesy w USA. Teraz jest on częściowo dostępnych także przez aplikację na smartfona, która wypełniona jest dobrze nastrajającymi statystykami i szczegółowymi informacjami o prawach fizyki rządzących lataniem. 

Aplikacje dla podróżników: Rome2rio

Nie ma chyba aplikacji, która tyle razy ratowała mi skórę. Jeśli wybieracie się w bardziej odludne miejsce albo do kraju, w którym angielski nie jest powszechnym językiem, ta appka musi znaleźć się na waszym smartfonie. Jej zadanie jest proste – znaleźć wam transport pomiędzy wybranymi dwoma punktami na świecie. Testowałem ją w najróżniejszych miejscach na świecie i wciąż zaskakuje mnie swoją skutecznością. Połączenie kolejowe między dwoma mieścinkami na Sri Lance? Nie ma problemu. Autobus do wioski w Maroko? Proszę bardzo. 

Aplikacje dla podróżników: Timeshifter

Jeśli zdarzyło wam się odczuć skutki jet lagu, to wiecie, że to nic przyjemnego. Dalekie podróże samolotem potrafią skutecznie rozstroić nasz organizm, co powoduje ogromne zmęczenie i wahania nastroju. Po co marnować na to czas? Ten pięknie zaprojektowany program powstał, by ograniczyć zmęczenie po dłuższych lotach. Wystarczy wpisać do niego dane dotyczące podróży, a aplikacja podyktuje nam szczegółowe instrukcje jak powinniśmy postępować w jej trakcie. Zaplanowanie pierwszej podróży jest darmowe, a każda kolejna trasa jest osobno wyceniana przez program. 

WIĘCEJ APLIKACJI: Jedziesz na wakacje samochodem? Te 5 aplikacji musi znaleźć się na twoim smartfonie

ZOBACZ TEŻ: Pływanie to idealny sposób na powrót do formy. Sprawdź, czego potrzebujesz przed pierwszą wizytą na basenie

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy