Underdog” to pierwszy polski film o MMA, który opowiada historię Borysa 'Kosy' Kosińskiego. ‘Kosa’ w walce ze swoim ostatnim rywalem popełnił błąd, który przekreślił jego karierę. Okazuje się jednak, że okoliczności nie pozwolą mu porzucić brutalnego sportu i kolejny raz będzie musiał zmierzyć się na ringu. Nie tylko ze swoim przeciwnikiem Denim Takaevem, ale też - brzmi jak banał – ze swoimi słabościami. Historię „Underdoga” zainspirowały prawdziwe wydarzenia. Dlatego nie ukrywamy, że spodziewamy się fabuły wypełnionej realistycznymi scenami walki, wielkimi emocjami oraz opowieści o ogromnej sile walki człowieka, który z góry został skazany na porażkę. Nie tylko dla fabuły warto się jednak będzie na niego wybrać.

Janusz Chabior i Eryk Lubos w „Underdogu”

W sieci od kilku dni można obejrzeć drugi trailer filmu, na który złożyła się pierwsza minuta obrazu oraz kilka zmontowanych scen z jego reszty. W zaprezentowanych urywkach widzimy, jak główny bohater Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) słucha wykładu trenera, w którego wcielił się Janusz Chabior. Nie jest tajemnicą, że Chabior to jeden z najbardziej wybitnych i charakterystycznych polskich aktorów. Wszystko wskazuje na to, że swoją rolą trenera KSW tylko tę pozycję potwierdzi. W pierwszej minucie filmu oglądamy bowiem scenę, w której jego postać motywuje ‘Kosę’ przed – najważniejszą być może w jego karierze – walką. Jego rozchwianie, a jednoczenie pewność siebie i wiara w swojego podopiecznego powalają. W scenie tej nie rażą nawet przekleństwa, których używa. Choć z drugiej strony ciężko nam uwierzyć, że w ostatnich minutach przez walkami wielkimi kalibru słowa takie jak… (pozwolicie, że ich jednak nie przytoczymy) nie padają.

„Underdog” - obsada

Underdog” ma szansę stać się jednym z najgłośniejszych filmów tego roku (choć nie reżyserował go ani Vega, ani Smarzowski). Dużym atutem filmu jest jego obsada. Poza Chabiorem na ekranie przez większość czasu będziemy oglądać wspomnianego już Eryka Lubosa - znakomitego aktora, znanego z występów u Smarzowskiego, Sadowskiej, Adamik i Prokopowicza, ale i teatrze (koniecznie wybierzcie się na znakomitego „Frankesteina” z jego udziałem w warszawskim Teatrze Syrena!) oraz Mameda Chalidowa, dla którego film jest debiutem aktorskim. W filmie zobaczymy też m.in. Aleksandrę Popławską, Tomasza Włosoka, Jarosława Boberka i Emmę Giegżno. Scenarzystą filmu jest Mariusz Kuczewski, reżyserem zaś Maciej Kawulski - jeden z założycieli i właścicieli Federacji KSW. Film wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek, 11 stycznia 2019.