Triumph Rocket 3: parametry techniczne

W motocyklu Rocket 3 znalazł się silnik o największej pojemności skokowej spośród wszystkich motocykli wyprodukowanych seryjnie. Teraz ma pojemność 2458 cm3. Co ciekawe, rekord został odebrany poprzedniej wersji Rocketa, który miał motor o pojemności 2,3 litra.

To nie koniec rekordów. Nowy Triumph Rocket 3 ma także najwyższy moment spośród motocykli wyprodukowanych seryjnie, czyli szokujące 221 Nm. Kolejnym rekordem jest moc 170 KM, co jest najwyższym wynikiem wśród motocykli Triumpha.

Triumph Rocket 3: stylistyka

Nowe dzieło Triumpha jest bardzo masywne. Osiągi i rozmiar silnika idą w parze z designem. Motocykl nie jest duży, lecz sprawia wrażenie bardzo groźnego. Duża w tym zasługa rzeźbionego, 3-rzędowego ukłądu wydechowego, 20-ramiennych felg, masywnych opon Avon Cobra Chrome i ogromnych zacisków Brembo.

Design ma łączy w sobie klasyczne podejście Triumpha z nowoczesną technologią. Mowa tu o wyświetlaczu, który można w pełni skonfigurować. Opcjonalnie możemy dostać nawigację Google, Bluetooth’a, cztery różne tryby jazdy czy bezkluczykowy dostęp.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, lecz motocyklowi dziennikarze są zdania, że nastąpi to na początku stycznia 2020 roku. Cena również nie została ujawniona.