Chunky sneakers lub ugly sneakers (nazywane są także dad shoes) to trend, który pozostanie z nami na długo. Jeszcze jakiś czas temu dla zwykłego obserwatora mogło to być szokiem, gdy elita mody nagle zaczęła zakładać na siebie buty, które czasy swojej popularności przechodziły jeszcze w latach 90. i nikt nie przewidywał ich powrotu. Jednak jest to całkiem naturalny proces. Można potraktować to jako odpowiedź obuwia na rozluźnianie i poszerzanie sylwetek, które od pewnego czasu zauważamy w modzie.

Inna sprawa, że po kilku latach minimalizmu i smukłych, mocno dopasowanych do stóp butów w końcu musiał nadejść czas, gdy wszystko się odwróci i zacznie iść w przeciwnym kierunku. Raf Simons X Adidas Ozweego były jednymi z pierwszych „brzydkich” sneakersów, które zwróciły uwagę świata mody, ale to za sprawą Triple S od Balenciagi rozpętało się istne szaleństwo na punkcie tego typu obuwia.

Chunky sneakers same w sobie stanowią świetną alternatywę dla bardziej minimalistycznych sylwetek. Ich masywność to jedno, ale sam design, często szalony i pstrokaty, potrafi mocno przykuć uwagę. Jest w nich coś zarazem zwyczajnego, jak i dziwacznego.

Jak nosić chunky/ugly sneakers?

Włączenie tych butów do naszej codziennej garderoby jest pewnym wyzwaniem. Pierwszą dobrą wskazówką jest to, aby nie nosić ich w oszczędnych stylizacjach o neutralnych barwach. Nawet jeśli wybieramy tylko jeansy i t-shirt, to najlepiej, gdy to drugie ma jakiś wyrazisty kolor, bowiem w innym przypadku buty stają się jedynym zauważalnym przedmiotem naszego stroju, co nigdy nie jest dobre.

Dobrym rozwiązaniem jest noszenie kilku warstw na górze, aby zrównoważyć wygląd (rzecz jasna w chłodniejsze dni), oraz eksperymentowanie z jaskrawymi kolorami i elementami, które zniekształcają twoją sylwetkę. Zarówno spodnie typu cropped lub dresowe, jak i oversizowe ubrania sportowe działają dobrze z ugly sneakers.

Nie wolno też zapominać, że w takich butach nie możemy zrezygnować ze skarpetek. Bez nich nie będziemy wyglądali zbyt korzystnie. Ugly sneakers szczególnie dobrze prezentują się na mężczyznach, którzy są szczupli, bowiem ich rozmiar stanowi ciekawy kontrast do ciała. Noszenie ich wymaga też pewności siebie, bowiem nie każdy ma odwagę założyć buty o takim kształcie.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by nie sięgać po nie tylko ze względu na to, że są modne. Mogą być bardzo dobrym i wygodnym dodatkiem do naszej garderoby, ale musimy być przekonani, że chcemy je nosić.

CZYTAJ: Sneakersy 2020: Najlepsze marki butów sportowych na świecie [CZĘŚĆ 1]

ZOBACZ: Sneakersy 2020: Najlepsze marki butów sportowych na świecie [CZĘŚĆ 2]

ELLE MAN POLECA: Stylowe buty na siłownię: połącz funkcjonalność z modą