Już 7 lipca na platformie Netflix zadebiutuje serial „Rojst ‘97”, czyli kontynuacja świetnie przyjętej produkcji z 2018 roku, którą jakiś czas temu kupiła najpopularniejsza platforma streamingowa w Polsce. Nowa odsłona przeniesie nas do szalonych lat 90. ubiegłego wieku.

W nostalgiczny klimat tamtej epoki widzów wprowadzić ma utwór „Ostatni” z repertuaru Edyty Bartosiewicz w wykonaniu Tymka i Brodki. Za produkcję muzyczną odpowiada Urbanski. Na potrzeby kompozycji powstał oficjalny teledysk, w którym nie brakuje znajomych twarzy – chociażby Piotra Fronczewskiego czy Andrzeja Seweryna:

„Ostatni” Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji, dodając do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu „Rojst ’97”

– powiedział Urbanski, producent utworu.

Fabuła serialu „Rojst ‘97”

Rzecz dzieje się podczas „powodzi stulecia” latem 1997 roku. Nieokiełznany żywioł zalewa podmiejskie osiedle Gronty i przylegający do niego las. Woda odkrywa zakopane tam ludzie szczątki, a także ciało nastoletniego chłopca. Początkowo uznaje się, że jest on jedną z wielu ofiar powodzi, ale szybko okazuje się, że te dwie z pozoru niepowiązane sprawy łączą się, co doprowadza do odkrycia związanych z miastem serii tajemnic. Gronty stają się miejscem zbrodni, gdzie pracują Anna Jass – policjantka z Warszawy – a także miejscowy inspektor, Adam Mika. „Rojst ‘97” to nie tylko kryminalna intryga, ale również wciągająca i nostalgiczna podróż do lat 90. – Polski czasów transformacji i odkupienia.

Reżyserem serialu jest Jan Holoubek, a zagrali w nim między innymi Magdalena Różczka, Dawid Ogrodnik, Łukasz Simlat czy wspomniany już Andrzej Seweryn. „Rojst ‘97” składał się będzie z sześciu odcinków. Wszystkie trafią na platformę Netflix jednocześnie 7 lipca.