Legendarny muzyk zakupił Ferrari 365 GTB/4 Daytonę w 1972 roku, jeden ze 158 egzemplarzy za pieniądze, które zarobił na albumie „Goodbye Yellow Brick Road”. Przyniósł nam on wiele ponadczasowych hitów, takich, jak chociażby „Candle in the Wind”, czy „Saturday’s Alright for Fighting”. Niezły pomysł na spieniężenie dochodu, prawda?

Według brytyjskich mediów, ta konkretna Daytona było pierwszym z wielu Ferrari, które zakupił Elton John. W jego garażu znajduje się chociażby 365 Berlinetta z 1974 roku. Bardzo ciekawa jest historia modelu Daytona. Ferrari wypuściło to auto w 1972 roku jako odpowiedź na propozycję Lamborghini- Miurę. Daytona nie tylko była szybsza niż jej przeciwnik za sprawą 352 konnej V-12, lecz była wówczas najszybszym autem, które legalnie poruszało się po drogach.

 

Auto jest utrzymane w idealnym stanie. Lakier „rosso chiaro” jest w świetnej kondycji, tak samo, jak skórzane wnętrze. Imponuje także niewielki przebieg - tylko 83 tys. kilometrów, co jak na ponad 40-letnie auto, jest nie lada wyczynem. Rzeczoznawcy Ferrari wycenili Daytonę Eltona Johna między 522 tys. a 583 tys. dolarów.