„Twórcy gry o tron” w Netfliksie: kosmiczne wynagrodzenie dla Benioffa i Weissa

Od dłuższego czasu w internecie krążyły pogłoski, według których D.B. Weiss i David Benioff mieliby przejść do Netfliksa. W międzyczasie twórcy negocjowali między innymi z Amazonem, czy HBO, z którego odeszli. Ich dotychczasowa platforma dosyć szybko wycofała się z negocjacji, ponieważ nie chciała spełnić proponowanych przez duet wymagań finansowych. Ostatecznie Benioff i Weiss zdecydowali się podpisać kontrakt z Netfliksem, na mocy którego zainkasują (uwaga) 200 milionów dolarów!

W najbliższych latach D.B. Weiss i David Benioff będą reżyserować, tworzyć scenariusze i produkować seriale i filmy dla Netfliksa. Na mocy kontraktu współpraca ma trwać przez najbliższych kilka lat. 

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przywitać w Netfliksie mistrzów opowiadania - Davida Benioffa i Dana Weissa. Są niezwykle kreatywni  i z łatwością zachwycają odbiorców na całym świecie. Nie możemy się doczekać, by doświadczyć czym zaowocuje ich wyobraźnia we współpracy właśnie z nami - skomentował wszystko Ted Sarandos z Netfliksa.

CZYTAJ: Twórcy „Gry o tron” zajmą się kolejnymi filmami „Gwiezdnych wojen”. Czy to dobry pomysł?

Zanim jednak Benioff i Weiss zrealizują założenia kontraktu z Netfliksem, wpierw czeka ich kilka dużych produkcji. Pierwszą z nich jest szykowana dla Disneya nowa trylogia „Gwiezdnych wojen”. Planowany jest także dokument o Kurcie Coabinie dla Universal Pictures. 

Wiemy jedno - wprost nie możemy się doczekać pomysłów Benioffa i Weissa, które zrealizują w Netfliksie. Czy przebiją „Grę o tron”?