Nominacja do Oscara dla „Bożego Ciała” sprawiła, że nowe dzieło Jana Komasy – „Sala Samobójców. Hejter” z miejsca zostało jednym z najbardziej wyczekiwanych polskich premier 2020 roku i może okazać się czarnym koniem box office. Dodatkowym plusem produkcji jest to, że jest kolejnym po „Bożym Ciele” efektem twórczej współpracy Komasy z nominowanym do Paszportów „Polityki” scenarzystą Mateuszem Pacewiczem.

Film ma przedstawiać obraz świata znajdującego się w fazie dynamicznych przemian społecznych, ekonomicznych i technologicznych – w erze dominacji mediów społecznościowych, post-prawdy i wirtualnej rzeczywistości, będących źródłem potężnych i nieznanych dotąd zagrożeń.

ZOBACZ TEŻ: „Boże Ciało” powalczy o Oscara 2020. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o filmie

W filmie występują znany z serialu „Druga szansa” i programu „Ameryka Express” Maciej Musiałowski, a także: Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”), Danuta Stenka („Planeta singli”), Agata Kulesza („Zimna wojna”), Maciej Stuhr („Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”) i Adam Gradowski („Belfer 2”).

„Sala samobójców. Hejter” – fabuła i premiera

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców.

Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Premiera filmu zapowiedziana jest na marzec 2020 roku.