Moda ma to do siebie, że potrafi się na przestrzeni kilku lat całkowicie zmienić. Ale wyjątkowo widoczne jest to, gdy porównamy garderobę naszych ojców z tym, co dzieje się teraz. Gdzie w przeszłości wszystko regulowane było prostymi zasadami ubioru, to teraz obowiązują zasady anarchii. Sęk w tym, że często bardzo stylowej anarchii.  

Czyli stroje formalne mieszane są z odzież uliczną, panowie z przyjemnością chodzą w trampkach czy sneakersach w biurze i generalnie wiele rzeczy jest dozwolonych, jeśli potrafimy to umiejętnie ze sobą połączyć. Ta samowolka sprawia, że mamy sporo możliwości w uzyskiwaniu szybkich, prostych, a przy tym kreatywnych stylizacji. Jesień i zima to szczególnie dobry moment do takich rzeczy, bowiem naturalnie zakładamy na siebie więcej warstw. Poniżej znajdziecie trzy zestawienia, gdzie strój formalny bardzo dobrze zgrywa się z casualowym.

Bluza z kapturem i płaszcz

Najlepsze zestawienie formalnego i casualowego stroju jest na tyle wszechstronne, że może sprawdzać się każdego dnia. Wystarczy do tego jeden uniwersalny element, z którym łączyć możemy różne rzeczy. Czymś takim jest płaszcz, który genialnie pasuje zarówno do garnituru, golfa, jak i do bluzy z kapturem. Połącz płaszcz z czarnym, szarym lub granatowym hoodie, eleganckimi spodniami i białymi sneakersami. Oczywiście równie świetnie sprawdzą się jeansy. Bluza z kapturem będzie bardzo dobrze służyła w tym zestawieniu jako coś w rodzaju obniżenia formalności całego stroju. Przy okazji zapewni ciepło.

Buty sportowe i garnitur

Niegdyś kombinacja nie do pomyślenia, dziś jest jedną z podstaw odzieży męskiej. Jednak noszenie garniturów ze sneakersami/trampkami rządzi się pewnymi zasadami. Najlepiej jest, gdy są jak najbardziej proste, utrzymane w jednym kolorze. Ich zadaniem jest w końcu nadanie bardziej swobodnego charakteru całej stylizacji. Do tego zestawienia wybieramy zamiast koszuli t-shirt (może być z grafiką), sweter lub golf.

Golf i spodnie jeansowe

Można się tylko cieszyć, że golf znowu jest jednym z esencjonalnych elementów garderoby współczesnego mężczyzny. Aż trudno wyobrazić sobie życie bez niego. To wszystko z racji tego, że jest też niesamowicie uniwersalny, bo pasuje praktycznie do wszystkiego. Z racji, że sam w sobie jest dość formalny i elegancki, to może być świetnym partnerem dla spodni jeansowych, które nadadzą stylizacji bardziej codzienny i roboczy look. Musimy tylko pamiętać, aby jeansy miały krój slim lub prosty. Zbyt skinny lub szerokie mogą wyglądać mocno niefortunnie.

ZOBACZ TEŻ: Moda na spodnie jogger: włącz je do swojej garderoby. Nie tylko do biegania

ELLE MAN POLECA: KLASYKI MĘSKIEJ SZAFY: Rodzaje muszek, fularów i muszników. Które na jaką okazję?

CZYTAJ: Typy męskiej budowy: sprawdź, jakim typem sylwetki jesteś: gruszka, ołówek, jabłko czy trójkąt?