Specjalnie zaprojektowany model Tiger 900, który swoją stylistyką nawiązuje właśnie do Jamesa Bonda, trafił już do sprzedaży. Przygotowano zaledwie 250 sztuk motocykla, który bez wątpienia wyróżniał się będzie na drodze. Połączenie czerni – w tym wypadku matowej – a także przybrudzonego złota to zawsze dobry pomysł. Z podobnego założenia wyszli przedstawiciele brytyjskiej firmy motoryzacyjnej, którzy wszystkie znaczenia na modelu „Tiger 900 Bond Edition” wykonali w tej właśnie kolorystyce. Wyróżniają się, ale w nienachalny sposób.

Wszystkie egzemplarze tego wyjątkowego modelu zostały ponumerowane, a także posiadają certyfikat autentyczności wystawiony przez firmę Triumph. Pojemność silnika Tigera 900 w bondowskim wydaniu to 888 cm³, co przekłada się na 95,2 KM i zużycie paliwa na poziomie 5,2 l/100 km. Motocykl ma masę 201 kilogramów. Ceny tego wyjątkowego modelu rozpoczyna się od 94 tysięcy 900 złotych. Wcześniej firma Triumph wypuściła limitowaną edycję motocykla Scrambled 1200, która również nawiązywała do agenta 007. Wszystkie modele tego jednośladu zostały bardzo szybko wyprzedane.

Gorączka gadżetów

Motocykle od firmy Triumph to dopiero początek tego, co przygotowano w związku z premierą filmu „Nie czas umierać”, czyli pożegnalnej produkcji Daniela Craiga w roli agenta 007. Na naszych łamach pisaliśmy już między innymi o limitowanej edycji Land Rovera Defender, którego wygląd zainspirowany został filmami z Jamesem Bondem. Firma Bollinger wypuściła niedawno bondowskiego szampana, który bezpośrednio nawiązuje do najnowszego filmu. Żeby tego było mało, również słynny producent obuwia i odzieży sportowej – Adidas – stworzył serię inspirowaną... smokingami Jamesa Bonda. Podobnych gadżetów, droższych i tańszych, pojawia się w ostatnim czasie coraz więcej. Świat odlicza już dni do premiery tej wysokobudżetowej produkcji!

„Nie czas umierać” – oczekiwanie dobiega końca

Fani filmów o Jamesie Bondzie musieli być bardzo cierpliwi, ponieważ premiera produkcji była kilkukrotnie przekładana. Oczywiście z powodu pandemii COVID-19. Wydaje się jednak, że już nic jej nie powstrzyma, a „Nie czas umierać” zadebiutuje w polskich kinach 1 października. Obok kończącego swoją przygodę z Bondem Craiga zagrają Rami Malek, Christoph Waltz czy Ralph Fiennes.