To że należy zostać w domu – wszyscy wiemy. Ograniczenie kontaktu z innymi osobami to podstawowy sposób na zmniejszenie rozprzestrzenienia się koronawirusa. Czy możemy zrobić coś więcej? Tak. Możemy zwiększyć swoją odporność dzięki aktywności fizycznej.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W dobie epidemii większość osób ma teraz więcej czasu i chęci do ruchu. Wiosenna aura też temu sprzyja – przecież zaraz lato, więc trzeba będzie zdjąć koszulkę na plaży. Z uwagi na zamknięte siłownie i obiekty sportowe oraz kontrowersyjność treningów plenerowych (nie wiadomo: co, kto, i czego dotykał) jest to teraz mocno utrudnione. Ćwiczenia w domu to zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać formę w czasie panującej epidemii. Oczywiście możemy „odpalić” na YouTube „skalpel” Chodakowskiej. Ale my proponujemy wersję 2.0 – treningi #live! Możliwość programowania, dopasowania poziomu trudności i kontakt z osobą prowadzącą dają zdecydowaną przewagę ćwiczeniom w takiej formie.

Jak wygląda trening na żywo?

Trening, który proponujemy, łączy w sobie elementy mobility – czyli pracy nad zwiększaniem zakresów ruchu (w końcu jest czas, żeby o to zadbać!) animal flow (oczywiście tych form, które nadają się do wykonania w warunkach domowych), ćwiczeń wzmacniających oraz cool down w postaci krótkiego stretchingu.

W skrócie – jest to zestaw, dzięki któremu rozluźnisz swoje ciało po całym dniu spędzonym za biurkiem albo na kanapie, nauczysz się czegoś nowego, a przy okazji solidnie się zmęczysz i utrzymasz formę. Co więcej, dzięki streamingowi na bieżąco widzimy, ile osób trenuje razem z nami, wymienia się swoimi spostrzeżeniami i wspólnie motywuje do działania.

Czego potrzebujesz, aby zacząć?

Kawałka podłogi i wygodnego ubrania. Ewentualnie podstawowych rzeczy domowego wyposażenia i tych, które w czasie kwarantanny na pewno zdążyliście zmagazynować, np. butelki z wodą, szmatki do podłogi, papieru toaletowego.

Jak znaleźć treningi na żywo?

Śledź na Instagramie @trenersalata i @kasia_thinkandmove. Dzisiaj (w czwartek 18 marca) o 20:00 ruszamy z relacją live oraz ćwiczeniami. Chwilę przed transmisją udostępniony będzie link do relacji na YouTube. Obserwując profile, dowiesz się, kiedy będą kolejne wydarzenia. Do zobaczenia na treningu!