Jeżeli ktoś stanął kiedyś przed dylematem, czy ma wybrać torbę albo plecak, to najłatwiejszą odpowiedzią jest postawienie na obie rzeczy. Wszystko zależy od sytuacji. Plecak pasuje przede wszystkim do nieformalnych strojów. (bluzy, jeansy, sneakersy). W innym przypadku możemy narazić się na łamanie zasad elegancji. Torba z kolei idealnie sprawdza się przy bardziej eleganckich stylizacjach (np. smart casual), ale dobrze radzi sobie także przy luźniejszym zestawieniu. Trzeba jednak zaznaczyć, że do garnituru lepiej jednak wybrać teczkę lub neseser. A jeśli już chcemy pozostać przy torbie, to najlepiej wybrać rzecz jasna skórzaną i taką, co ma rączkę.

Torba skórzana świetnie nadaje się do pracy (chociażby w biurze). Możemy w niej zmieścić chociażby laptopa i kilka innych rzeczy. A co po pracy? Można postawić na modele z zamszu i z nubuku. Na dłuższe wycieczki warto zaopatrzyć się w torbę większych rozmiarów. W końcu zależy nam, by pomieścić w niej jak najwięcej rzeczy, poczynając od kosmetyków, ubrania na zmianę i różne inne rzeczy.

Torby męskie – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Najważniejszą kwestią przy wyborze torby na ramię jest to, do czego będzie ona nam potrzebna. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał. Najlepszym rozwiązaniem jest torba skórzana, ale nie wolno zapominać, że trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Następnie trzeba rozważyć kolor. Najlepiej w męskiej garderobie wypadają czarne lub brązowe torby. Nie dość, że te kolory są uniwersalne, to jeszcze można je łatwo dopasować do reszty naszego stroju. Torby z bardziej ostentacyjnymi barwami i dodatkami mogą być niełatwe do ujarzmienia, więc w tym aspekcie zaleca się stonowanie, choć rzecz jasna nie można nikomu zabronić fantazyjnych ruchów. To już kwestia naszego stylu.

Tak czy siak torba na ramię to coś, co potrafi dodać prawdziwego szyku do naszego wyglądu. Prezentuje się milion razy lepiej niż plecak. Stąd warto mieć przynajmniej dwie w domu. Każda przeznaczona do czego innego.

ELLE MAN POLECA: Koszulki polo to hit każdego lata. Z czym je łączyć, żebyś wyglądał modnie i stylowo?

ZOBACZ: Biała koszula to podstawa każdej męskiej szafy. Jak ją nosić biznesowo i na co dzień?

CZYTAJ: Męska czapka z daszkiem – z czym ją łączyć, by wyglądać modnie i stylowo?