Powroty aktorów do ikonicznych ról bywają różne, ale Tom Cruise akurat od dawna udowadnia, że źle na tym nie wychodzi (seria „Mission: Impossible” jest tego dobrym przykładem). Patrząc na nowy zwiastun filmu „Top Gun: Maverick” możemy być jednak pewnym, że widowiskowych scen w nim nie zabraknie. Cruise udowadnia, że jest właściwie niezniszczalny i w wieku 57 lat wciąż jest niekwestionowaną gwiazdą kina akcji.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej ikoniczne okulary przeciwsłoneczne w filmach. Od Keanu Reevesa po Toma Cruise’a

Fabuła filmu będzie skupiać się na konsekwencjach wynikających z rozwoju technologii wykorzystującej drony, a także zakończenia epoki, w której duże znaczenie odgrywały myśliwce i umiejętności pilotów. Sequel rzecz jasna ma nawiązywać do stylu i tonu swojego kultowego poprzednika.

W obsadzie filmu oprócz Cruise’a znaleźli się: Val Kilmer, Glen Powell, Miles Teller (gra syna porucznika marynarki Nicka „Goose’a” Bradshawa – przyjaciela Mavericka z pierwszej części), Ed Harris, Jon Hamm, Lewis Pullman oraz Jennifer Connelly. Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski („Niepamięć” z Cruisem). Kompozytorem muzyki jest Harold Faltermeyer, który stworzył także muzykę do pierwszego „Top Guna”.

Twórcy filmu zapowiedzieli, że będzie on utrzymany w podobnym klimacie co pierwsza część, którą wyreżyserował nieodżałowany Tony Scott. Jego premiera odbędzie się w polskich kinach 17 lipca 2020 roku. Zobacz zwiastun poniżej: