„Too Old To Die Young” opowie historię pogrążonego w żałobie policjanta, który trafia do mrocznego, przestępczego półświatka Los Angeles, gdzie spotka morderców swojego partnera, członków Yakuzy, rosyjską mafię oraz meksykańskie kartele. Serial będzie składać się z dziesięciu odcinków. Parząc na zwiastun można powiedzieć jedno – jest to produkcja utrzymana w stylu i klimacie, do którego przyzwyczaił nas Nicolas Winding Refn.

„Too Old To Die Young” – kto w obsadzie?

W obsadzie serialu pojawiają się Miles Teller, John Hawkes, Jenna Malone, Billy Baldwin i Cristina Rodlo. Tellera widzowie mogą najbardziej kojarzyć z cenionego filmu „Whiplash” z 2014 roku, gdzie zagrał młodego perkusistę, który za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najlepszych muzyków jazzowych. Za to szczególnie cieszy angaż Johna Hawkesa, który od blisko dekady jest jednym z najciekawszych amerykańskich aktorów. Wystarczy przypomnieć jego niesamowicie niepokojące role w thrillerach „Do szpiku kości” (z Jennifer Lawrence) oraz „Martha Marcy May Marlene”, aby przekonać się, że facet ma prawdziwy talent. Ostatnio aktor pojawił się również w drugoplanowej roli w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”.

Oczywiście najważniejszym czynnikiem w związku z tym serialem jest fakt, że stworzył go Nicolas Winding Refn. Duńczyk zasłynął na początku swojej kariery znakomitą gangsterską trylogią „Pusher”, gdzie świat poznał chociażby aktorskie zdolności Madsa Mikkelsena. Tom Hardy zagrał jedną z najlepszych ról w swojej karierze właśnie w filmie Refna („Bronson”). Jednak największe wrażenie robi dziś „Drive” z 2011 roku, niezwykle stylowy thriller z Ryanem Goslingiem, Bryanem Cranstonem i Carey Mulligan. Ostatni film Refna, czyli „Neon Demon”, mocno poróżnił krytyków i widownię – jedni uznali go za szrot, inni za nęcącą błyskotkę filmową.

Czy Refn znowu podzieli widzów przekonamy się już latem tego roku. Premiera „Too Old To Die Young” odbędzie się 14 czerwca.