Tomasz Kot wcielał się już w wiele ciekawych i niebanalnych ról, ale w takiej widzimy go po raz pierwszy. Odtwórca między innymi roli Ryszarda Riedla w „Skazanym na bluesa” i Zbigniewa Religi w „Bogach” tym razem pojawił się w zdecydowanie krótszej – co nie oznacza, że mniej ciekawej – formie, a mianowicie w klipie do utworu „Kłamiesz”, stworzonego przez duet Martin Lange.

Tak prezentuje się wspomniany teledysk:

Tomasz Kot tak wspomina pracę na planie „Kłamiesz”:

Zarówno współpraca z zespołem, jak i praca na planie teledysku, to bardzo przyjemne wspomnienie. Byłem pod wrażeniem ogólnego ogarnięcia spraw przeróżnych, od artystycznych zaczynając, na logistycznych kończąc, a Maciek Bierut jest fantastycznym reżyserem. Dziękuję też Michałowi Gerlachowi za niezwykle inspirującą choreografię. Wszyscy się bardzo starali, byłem i widziałem. Zapraszam serdecznie.

Duet Martin Lange tak opowiada o „Kłamiesz”:

„Kłamiesz” to ukłon w stronę tanecznego rocka z lat 70. z nowoczesnym podejściem do brzmienia. Najpierw pojawiła się w naszych głowach energetyczna perkusja, zaraz po niej wkręcił się hipnotyczny basowy riff. Złamaliśmy ten układ charakternymi gitarami i rozedrganym synthem.  W taki sposób powstał instrumental, który okazał się idealnym nośnikiem historii o wewnętrznym mentalnym pojedynku, uwolnieniu się od toksycznej przeszłości i dojrzewaniu do decyzji, by wreszcie żyć w zgodzie ze sobą.

Utwór „Kłamiesz” zapowiada debiutancki album duetu Martin Lange, którego premiera została zaplanowana na jesień 2021 roku. W marcu światło dzienne ujrzał pierwszy singiel z tego materiału, czyli „Oddychaj”.