Współpraca Todda Snydera z Timexem sprawia, że projektant z dużą swobodą może zagłębiać się w archiwach amerykańskiego producenta zegarków, co przeważnie daje wynik bardzo udanych reedycji (modele Mid-Century czy Beekman). Nie dość, że na rynek powracają prawdziwe klasyki, to są odpowiednio dostosowane do współczesnego klienta.

Projektant natrafił ostatnio na reklamy pewnego modelu z lat 50. o nazwie Mercury. Przypomniały mu one o zegarku, który nosił jego ojciec. To zainspirowało go do stworzenia nowej wersji tamtego modelu. Czasomierz o nazwie Welton Bi-Metal może pochwalić się smukłym wyglądem zegarków z czasów prezydentury Dwighta D. Eisenhowera, ale wewnątrz jest już w pełni produktem XXI wieku.

CZYTAJ TEŻ: Rolex GMT-Master II „Pepsi” powraca w nowej wersji. Cena zegarka robi wrażenie

Warto przypomnieć, że Mercury pod deklem skrywał V-Conic, który był pierwszy mechanizmem o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne (wstrząsy czy uderzenia) produkowanym masowo. Aby udowodnić klientom wytrzymałość swoich produktów, Timex stosował bardzo ciekawe metody promocji. Zegarek mocowano m.in. do nogi konia wyścigowego czy do kija bejsbolisty Mickeya Mantle. Zegarki podczas biegu czy uderzeń kijem wychodziły bez szwanku.

Rzecz jasna w Weltonie Bi-Metal nie znajdziemy już V-Conic, a mechanizm kwarcowy. Obudowę zegarka wykonano ze stali nierdzewnej. Model jest niezwykle zgrabny, bo średnica jego koperty to 34 mm. Wodoszczelność zegarka sięga 30 metrów. Gustowność tej reedycji podkreśla srebrna tarcza, wskazówki i indeksy w kolorze złotym oraz brązowy skórzany pasek. To wszystko stwarza przyjemny dla oka kontrast.

Timex+Todd Snyder Welton Bi-Metal jest na tyle uniwersalny, że można go nosić samemu, jeśli jesteśmy fanami vintage, albo podarować jako prezent na Dzień Ojca. Zegarek od dziś sprzedawany jest w flagowym sklepie Todd Snyder w Nowym Jorku na Madison Square Park oraz na stronie ToddSnyder.com. Cena nie jest jakoś szalenie wygórowana, bo wynosi 158 dolarów (608 zł).

CZYTAJ TEŻ: Omega Casamigos Seamaster to świetny hołd dla marki tequili założonej przez George’a Clooneya