Największy pik zainteresowania internautów dzianinowe kamizelki zaliczyły dokładnie 11 października. Wszystko za sprawą głośnej stylizacji Meghan Markle, w której wystąpiła w niedzielne popołudniu, podczas wirtualnej rozmowy z Malalą Yousafzai, pakistańską działaczką na rzecz praw kobiet i laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Księżna Sussex zachwyciła eleganckim minimalizmem osadzonym w aktualnych trendach. Białe spodnie z wysokim stanem zestawiła z czarnym golfem bez rękawów od Anine Bing. Efekt? Liczba wyszukiwań fraz „sleeveless”, „sweater vest” i „bodysuit” wzrosła o 139% w mniej niż 12 godzin. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Meghan Markle (@meghanmarkle_official) Paź 11, 2020 o 10:03 PDT

Swetrowe bezrękawniki już wcześniej chętniej nosiły słynne stylistki, dziennikarki i blogerki. W naturalny sposób przyszły one na zastępstwo za prążkowane topy, które modowo definiowały letnie miesiące tego roku (podziękowania kierować należałoby w stronę Jacquemusa). Modele, które najczęściej przewijają się w instagramowym feedzie znacznie różnią się jednak od tego z nagrania Meghan Markle. Są znacznie grubsze, cieplejsze i oversize'owe. Najczęściej ozdobione warkoczowym splotem w kolorze kości słoniowej lub bitej śmietany z dodatkiem wanilii. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MARIE MOYENIN (@marieandmood) Paź 3, 2020 o 1:42 PDT

Dziewczyny z branży najchętniej zakładają je na obszerne białe koszule o przedłużonym kroju albo traktują jak bluzki.  W ten sposób podrkęcicie swój jesienny outfit i nie zmarzniecie nawet w naprawdę chłodne dni. Gdzie wybrać się na zakupy po najładniejsze swetry bez rękawów? Poniżej kilka modeli, które wpadło nam w oko podczas poszukiwania odpowiedzi: 

Czytaj też: Swetrowe kamizelki to jeden z najciekawszych mikrotrendów na nowy sezon. Sprawdzamy, jak nosić je jesienią 2020