Okej, "najbliższy czas" to dla nas pojęcie względne... Wciąż nie ma oficjalnej daty otwarcia stadionu Tottenhamu, ale wiadomo, że to kwestia najbliższych miesięcy (niektórzy twierdzą, że debiut nastąpi jeszcze w styczniu podczas starcia z Manchesterem United). My przedstawiamy również te stadiony, które zostaną otwarte w ciągu kolejnych kilku lat oraz te, które są dopiero na etapie projektu. Wybraliśmy jednak te najbardziej spektakularne i dedykowane piłce nożnej! 

Najładniejsze stadiony na świecie: Estadio Santiago Bernabeu, Real Madryt (projekt oczekujący na realizację)

O przebudowie leciwego stadionu "Królewskich" mówiło się już od dawna, ale dopiero teraz sprawa wkracza w decydującą fazę. Złośliwi twierdzą, że Florentino Perez - prezes Realu Madryt - poskąpił w ostatnim okienku transferowym pieniędzy, ponieważ zbiera fundusze na nowy stadion. Nic dziwnego, skoro przebudowa ma pochłonąć aż 500 milionów euro!

Fot. realmadrid.com

Według szacunków, prace modernizacyjne mają trwać cztery lata. Santiago Bernabeu zyska nie tylko nowy wygląd, ale również luksusowy hotel, a także centrum handlowe z ekskluzywnymi sklepami.