W ciągu ostatnich kilku lat Timothée Chalamet i Haider Ackermann zademonstrowali, że męski ubiór z czerwonego dywanu może być równie wymyślny jak kobiecy. Aktor po raz pierwszy nawiązał współpracę z projektantem podczas trasy promocyjnej do przełomowego dla jego kariery filmu „Tamte dni, tamte noce”. W Berlinie pokazał się w fioletowej zamszowej kurtce z kolekcji Berluti (Ackermann przez dwa lata był dyrektorem kreatywnym marki) na jesień/zimę 2017.

Był to jeden z pierwszych przykładów nietuzinkowego podejścia Chalameta do męskiego stylu, a właściwie zabawy z jego granicami. Czego być może najlepszym dowodem jest inna kreacja aktora z zeszłorocznego festiwalu w Wenecji, gdzie ubrał na siebie srebrny garnitur marki z pasem opinającym talię. Można powiedzieć, że ten wygląd był idealnym oddaniem stylu gender fluid.

Nic więc dziwnego, że uwielbiany przez większość 24-latek pojawił się w pierwszym rzędzie podczas paryskiego pokazu kolekcji Ackermanna na jesień/zimę 2020/2021. Jednak wbrew swoim śmiałym kreacjom z czerwonego dywanu tym razem ubrał się w najprostszy z możliwych sposobów: biała koszulka, sprane jeansy od Stelli McCartney i para białych butów na grubej podeszwie. Dodajmy jeszcze opaskę na nadgarstku, okulary przeciwsłoneczne i mamy look prosto z festiwalu w rodzaju Coachella. Taki luz pokazuje, że nie trzeba za każdym razem stroić się – wystarczy postawić na absolutną klasykę, by wyglądać dobrze.

ZOBACZ TEŻ: Biały T-shirt to klasyk mody męskiej. Gdzie kupisz koszulki, które zawsze będą dobrze wyglądać? [SHOPPING]

Chalamet słynie z tego, że sam sobie wybiera stroje na czerwony dywan. I patrząc jak wyglądała kolekcja Haider Ackermann, można uznać, że niektóre elementy bez wątpienia znajdą swoje miejsce w szafie aktora, poczynając od prążkowanego podłużnego garnituru po limonkowo-zieloną marynarkę. Można nawet odnieść wrażenie, że kilka rzeczy Ackermann stworzył z myślą o gwieździe kina. Zatem za jakiś czas pewnie zobaczymy Chalameta w którymś z ubrań urodzonego w Kolumbii projektanta.

W naszej GALERII>>> możecie zobaczyć męskie sylwetki z pokazu Haider Ackermann na jesień/zima 2020/2021.