ReBOTL – nowa technologia w służbie eko

ReBOTL jest nowatorskim tworzywem, z którego wykonywane będą elementy w najnowszych liniach obuwia Timberland. To wyjątkowo lekki, wytrzymały i oddychający materiał z przetworzonych butelek, używany do produkcji cholewek. ReBOTL nie jest jednak pierwszym eko-rozwiązaniem zastosowanym w kolekcjach amerykańskiej marki. Timberland już wcześniej wykorzystywał przetworzone komponenty do wytwarzania butów, jak choćby przerobiony materiał PET, który można było znaleźć w podeszwach, wyściółkach i sznurowadłach. Timberland szczyci się tym, że od 2009 roku wykorzystał ponad 300 milionów ton plastiku, a w każdym bucie z nowej kolekcji oznaczonym symbolem ReBOTL znajdziesz od 6 do 10 przetworzonych elementów. To naprawdę robi wrażenie!

Co do nowej kolekcji obuwia zaprezentowanej przez Timberland, znajdziemy tam przewagę charakterystycznego dla marki beżu, z kolorem oliwkowym i czarnym. Wszystkie buty prezentują się wyśmienicie. Oprócz klasycznych modeli, jak na przykład trapery i chukka, znajdziemy też całą masę sneakersów i obuwia funkcjonalnego. Timberland w wielu modelach połączył streatwearowe konstrukcje buta z klasycznym DNA marki. 

Oprócz tego w nowej kolekcji znajdziemy także ubrania. Tutaj również widzimy klasyczne kroje, połączone ze współczesną modą uliczną. Zreszta, zobaczcie sami: 

Zdjęcia najnowszej kolekcji z zastosowaniem technologii ReBOTL znajdziesz w naszej GALERII >>>>

Timberland i eko-plan na przyszłość

Skoro już mowa o bieżącej kolekcji, to nie możemy też pominąć tego, co u marki Timberland będzie działo się w przyszłym roku. Brand ambitnie (bardzo pochwalamy!) założył sobie, że: 

  • 100% odzieży będzie zawierało w swoim składzie bawełnę organiczną,
  • 100% butów będzie zawierało minimum jeden składnik, pochodzący z recyklingu,
  • 100% skór będzie pochodziło z odpowiedzialnych garbarni Leather Working Group,
  • 100% kolekcji będzie wolna od PCV,
  • zasadzi10 milionów drzew na całym świecie,
  • fabryki Timberland będą używać 50% energii, pochodzącej z odnawialnych źródeł,
  • na wolontariat pracowniczy przeznaczy 1,5 miliona godzin, a w pracę na rzecz lokalnych społeczności i środowiska zaangażuje 80% swoich pracowników.

Nie będziemy ukrywać, że jesteśmy pełni podziwu dla Timberland. Po pierwsze dlatego, że ich podejście do tematu ekologii i dbania o naszą coraz bardziej zniszczoną planetę jest godne samych pochwał. I wielu naśladowców. Po drugie zaś dlatego, że marka łączy przyjemne z pożytecznym, produkując przy tym praktyczne, modne i stylowe buty. Chcesz wygrać parę kultowych na cały świat „timberlandów”? Nic łatwiejszego! Weź udział w konkursie marki i serwisu ELLE.pl.

Konkurs Timberland x ELLE.pl

Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy, że w kreatywny sposób odpowiesz na pytanie w: "Co, Twoim zdaniem, marki modowe powinny robić, by dbać o planetę?". Rozdamy kilka głównych nagród, którymi będą udział w warsztatach poświęconych odpowiedzialnej modzie i dbaniu o ekologię w segmencie modowym oraz vouchery do sklepu Timberland, a także nagrody specjalne - pojedyncze vouchery na zakupy. 

Zwycięzców konkursu zaprosimy do sekretnego miejsca, w którym razem z zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami marki Timberland, influencerami związanymi z tematami eko i mody oraz naszą redakcją porozmawiamy o tym, co moda rzeczywiście może zrobić dla planety i poznamy dokładnie przełomową technologię ReBOTL.

Chętny do wzięcia udziału w konkursie? Kwestionariusz z pytaniem konkursowym znajdziesz TU>>>