Futbolowe dokumenty od jakiegoś czasu mocno zyskują na popularności. Duża w tym zasługa Netfliksa i jego „Sunderland Till I Die”, który pierwotnie miał pokazać powrót upadłej drużyny na najwyższy szczebel rozgrywkowy, ale życie napisało zupełnie inny scenariusz – jeśli ktoś nie widział, powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Niedługo później swoje seriale piłkarskie zaczął tworzyć Amazon, ale podszedł do tematu inaczej – odwiedził z kamerami najpierw Pepa Guardiolę i jego piłkarzy („All Or Nothing: Manchester City”), a następnie pokazał funkcjonowanie od kulis zespołu Tottenhamu („All Or Nothing: Tottenham Hotspur”).

Pogba bohaterem dokumentu

Teraz Amazon postanowił podejść do tematu piłki nożnej w jeszcze inny sposób. Zamiast koncentrować się na całym klubie, skupił się na jednym zawodniku. I to nie byle jakim, bo bohaterem kolejnego piłkarskiego dokumentu zrealizowanego przez wspomnianą firmę będzie Paul Pogba. I trzeba przyznać, że jest to doskonały wybór do takiej produkcji, bo Francuz jest nie tylko świetnym piłkarzem (choć miewa problemy z utrzymaniem wysokiej formy i grą na miarę oczekiwań). To sportowiec na miarę XXI wieku, który niekiedy budzi większe emocje swoimi zachowaniami pozaboiskowymi, niż samą grą.

Dokument, który będzie efektem współpracy Amazona i paryskiego studia produkcyjnego Black Dynamite ma pokazać drogę, którą musiał pokonać Pogba, aby osiągnąć obecny status.

Fani będą mogli odkryć jego świat dzięki wcześniej niepublikowanym nagraniom z czasów dzieciństwa oraz rozmów z rodziną, przyjaciółmi i kolegami z drużyny.

dowiadujemy się z opublikowanej informacji na temat „The Pogmentary”.

Dokument o Paulu Pogbie – data premiery

Amazon jak dotąd nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat dokumentu o życiu Pogby – nie wiemy z ilu odcinków będzie się składał, ani ile piłkarz zarobi na tym przedsięwzięciu. Wiemy natomiast, że „The Pogmentary” ujrzy światło dzienne w 2022 roku – na dokładniejszą datę nadal musimy poczekać.