Serial komediowy „The Office” – ten w wydaniu amerykańskim – dostępny jest obecnie na stosunkowo mało popularnej w Polsce platformie Amazon Prime Video. Dla miłośników Steve’a Carella mamy dobrą wiadomość! Bijący niegdyś rekordy popularności sitcom pojawi się na dużo powszechniejszym w naszym kraju Netfliksie. Wszystkie dziewięć sezonów, na które złożyło się ponad dwieście odcinków.

Polski odział serwisu streamingowego Netflix napisał w swoich mediach społecznościowych, że „The Office” ( „Biuro”) trafi do biblioteki 23 października. Oczywiście w całości i z polskimi napisami oraz lektorem.

Lepsza od oryginału!

Amerykańska wersja „The Office” zadebiutowała w stacji NBC w 2005 roku i szybko stała się wielkim przebojem. Ostatecznie sitcom doczekał się wspomnianych dziewięciu sezonów, a emisję zakończono w 2013. Niektórzy może nawet nie wiedzą, że jest to „zaledwie” remake produkcji, którą w 2001 roku stworzyło BBC. W oryginale główną rolę zagrał Ricky Gervais, a ostatecznie serial doczekał się dwóch sezonów i w sumie czternastu odcinków. Przetarł szlak, ale wydaje się, że to Amerykanie wycisnęli z tego formatu zdecydowanie więcej, niż Brytyjczycy. „The Office” powstawało również w innych krajach, ale żadna z odsłon nie zbliżyła się nawet do produkcji ze Steve’em Carellem w roli głównej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że niedawno zapowiedziano powstanie... polskiej odsłony „The Office”. Za jej przygotowanie ma być odpowiedzialny Canal+, który nawiązał współpracę z BBC. Obok Piotra Polaka i Vanessy Aleksander, którzy zagrają główne role, w rodzimej odsłonie „The Office” zagrają Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Reżyserią zajął się Maciej Bochniak, a scenariusz napisali Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Chorzępa.

Nie wiemy póki co, kiedy zadebiutuje pierwszy odcinek polskiego „The Office”, ale pierwsze doniesienia sugerowały jesień tego roku. Obecnie serial jest na etapie przygotowywania.