Prawdopodobnie nie istnieje żaden poważny ranking, którego twórcy zamierzali zestawić ze sobą najlepsze seriale w historii i nie uwzględnili w nim „Rodziny Soprano”. Dzieło Davida Chase’a, które zadebiutowało na antenie HBO w 1999 roku nawet po ponad 20 latach od premiery wciąż zachwyca tych, którzy sięgają po nie po raz pierwszy. Historia mafijnej rodziny, której głową jest Tony Soprano (James Gandolfini) to dzieło kompletne, które trzyma wysoki poziom przez wszystkie 86 odcinków.

Śmierć wspomnianego Jamesa Gandolfiniego w 2013 roku ostatecznie przekreśliła szanse na stworzenie kontynuacji (które i tak były niewielkie). Po jakimś czasie pojawiły się jednak informacje, że twórca serialu David Chase pracuje nad prequelem „Rodziny Soprano” – nie w formie serialu, a pełnometrażowego filmu fabularnego. Produkcja „Wszystkich świętych New Jersey” (bo tak postanowiono przetłumaczyć tytuł „The many saints of Newark”) zaliczyła jednak kilka opóźnień, a gdy film już był niemal gotowy, jego premiera została przesunięta z powodu pandemii.

Wygląda jednak na to, że tym razem opowieść ze świata „Rodziny Soprano” bez kolejnych przeszkód trafi na ekrany. W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun tej produkcji, który prezentuje się następująco:

The many saints of Newark – obsada i data premiery

„The Many Saints of Newark” opowie historię wydarzeń z drugiej połowy lat sześćdziesiątych, które miały wpływ na rodzinę Soprano. Ze zwiastuna możemy się dowiedzieć, że dużą rolę odegra relacja pomiędzy młodym Tonym Soprano a jego wujkiem „Dickiem” Moltisantim – ojcem serialowego Christophera. Na ekranie zobaczymy młodsze wersje bohaterów, którzy pojawili się w serialu, a także postaci, które zginęły przed rozpoczęciem akcji „Rodziny Soprano” i były obecne jedynie we wspomnieniach lub retrospekcjach. Do tych pierwszych należy przede wszystkim Tony Soprano, w którego rolę wcielił się Michael Gandolfini (syn zmarłego Jamesa), jego matka Livia Soprano (Vera Farmiga, w serialu grała ją Nancy Marchand), Corrado „Junior” Soprano (Corey Stoll, znany przede wszystkim z „House of Cards”), Paulie „Walnuts” Gualtieri (Billy Magnussen) i Silvio Dante (Joe Magaro). Do drugich z kolei należy zaliczyć przede wszystkim Johna „Johnny’ego Boya” Soprano (Joe Bernthal), Richarda „Dickiego” Moltisantiego (Alessandro Nivola). Oprócz nich na ekranie pojawią się między innymi Ray Liotta, Leslie Odom Jr i Daryl Edwards.

Premiera „Wszystkich świętych New Jersey” została zaplanowana na 29 października 2021 roku.