Pierwsze „The Last of Us” wyszło w 2013 roku. Ta wyprodukowana przez studio Naughty Dog i wydana na konsolę PlayStations 3 i PlayStation 4 gra w ciągu niecałych 3 tygodni od premiery sprzedała się w ponad 3,4 mln egzemplarzach na całym świecie. W agregatorach jak GameRankings i Metacritic zebrała niesamowitą średnią ocen (odpowiednio 95,04 proc. i 95/100). Z miejsca uznano „The Last of Us” za arcydzieło survival horroru i akcji.

Stąd nic dziwnego, że od tamtego czasu wszyscy czekają z zapartym tchem na kontynuację. Na prezentacji State of Play Naughty Dog pokazało materiał, w którym możemy zobaczyć zarówno przerywniki filmowe, jak i fragmenty rozrywki. Na pierwszym planie znalazła się Ellie, która rzecz jasna jest starsza niż w pierwszej części. W kontynuacji pojawi się także doskonale znany graczom Joel. Fabuła ma się m.in. skupić na zemście Eli na organizacji, która próbowała ją zranić.

ZOBACZ TEŻ: PlayStation 5. Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej konsoli. Kiedy premiera?

Przypomnijmy, że akcja poprzedniczki miała miejsce w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych 20 lat po wybuchu epidemii grzyba. Głównym bohaterem gry jest wspomniany wyżej Joel, który podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Bohaterom w wyprawie przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy zatracili człowieczeństwo i za wszelką cenę próbują przetrwać.

The Last of Us 2” – kiedy premiera?

Najważniejszą informacją dla wszystkich graczy jest rzecz jasna data premiery. Teraz wiemy już na pewno, że „The Last of Us 2” trafi do sprzedaży 21 lutego 2020 roku. Wtedy przekonamy się, czym tym razem zaskoczą nas twórcy i czy dali radę osiągnąć podobny poziom, co w przypadku pierwszej części. Zobaczcie zwiastun poniżej: