„The Eddy” jest ośmioodcinkowym miniserialem Netflixa, którego akcja rozgrywa się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu. Główny bohater Elliot Udo (Andre Holland), niegdyś ceniony pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu (tytułowy The Eddy). Jest także managerem dla zespołu prowadzonego przez Maję (Joanna Kulig), piosenkarkę będącą z nim w burzliwym związku.

Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może prowadzić nielegalne interesy w klubie, co odbija się na nim i jego zespole. Na tym jednak problemy bohatera się nie kończą, bowiem do Paryża przybywa niespodziewanie jego nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), która zmusza go do zmierzenia się ze swoją przeszłością.

ZOBACZ TEŻ: „Gucci”: do kin trafi film Ridleya Scotta o słynnej rodzinie. Lady Gaga w jednej z ról

Oprócz powyższych aktorów w seriali zobaczymy też profesjonalnych muzyków: Randy’ego Kerbera, Ludovica Louisa, Ladę Obradovic, Jowee Omicila oraz Damiana Nueve Cortesa. Obsadę uzupełnił również francuski raper Sopico, który zagrał wokalistę zyskującego popularność zespołu.

Zwiastun serialu wygląda nieźle, co każe wierzyć, że otrzymamy dobrą rzecz z odpowiednim rozmachem fabularnym. Nasz może cieszyć, że Joanna Kulig pojawia się w znaczącej roli w dużej międzynarodowej produkcji.

Premiera „The Eddy” odbędzie się na Netfliksie 8 maja 2020 roku. Poniżej zwiastun: