Fabuła „The Batman” ma przedstawiać drugi rok Bruce’a Wayne’a jako Batmana. Reżyser Matt Reeves zdradził, że przy kręceniu filmu główną inspiracją był „Chinatown” Romana Polańskiego. „Jake Gittes prowadzi tam śledztwo w sprawie serii zbrodni i odkrywa, jak głęboko sięga korupcja w Los Angeles. W tym sensie The Batman jest więc klasycznym filmem noir. Seria morderstw, które bada Batman, jest pod tym względem bardzo podobna” – wyjaśnił. Wspomniał także o inspiracjach „Francuskim łącznikiem” oraz „Taksówkarzem”.

Reeves dodał także, że w filmie zobaczymy genezę wielu przeciwników Batmana. „Selina nie jest jeszcze Catwoman, to część drogi, jaką przejdzie jej postać. Oz (Oswald Cobblepot) nie jest jeszcze królem zbrodni, którym się stanie. Póki co jest Pingwinem i nie przepada za tym przezwiskiem. Riddler zaś dopiero debiutuje” – powiedział reżyser. Jego słowa budzą nadzieję, że rzeczywiście możemy mieć do czynienia z lekko odmienną wersją przygód Mrocznego Rycerza.

Przypomnijmy, że już sama obsada „The Batman” robi wrażenie.  Oprócz Roberta Pattinsona, który wciela się w główną rolę, na ekranie zobaczymy Colina Farrela jako Pingwina, Jeffreya Wrighta jako komisarza Jima Gordona, Zoe Kravitz jako Kobietę-Kot, Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Andy’ego Serkisa jako Alfreda Pennywortha, Johna Turturro jako Carmine’a Falcone’a oraz Petera Sarsgaarda w na razie określonej roli.

Pierwszy zwiastun filmu zaskakuje klimatem. Można nawet powiedzieć, że bliżej mu do zeszłorocznego „Jokera” niż chociażby Batmanów z ery Christophera Nolana. Jak to wszystko ostatecznie będzie wyglądało przekonamy się 1 października 2021 roku, bo na ten dzień zaplanowano premierę obrazu. Poniżej zapowiedź:

ZOBACZ: Harlan Coben dla ELLE MAN: Proces pisania kryminałów to nieustanna tortura [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: „Tenet”: przed nami pierwsza duża premiera kinowa od wielu miesięcy. Kiedy?

WIĘCEJ: Robert Pattinson w nowym ELLE MANIE: Trzeba mieć plan [WYWIAD]