Matt Reeves udostępnił 27 stycznia post na Twitterze, który oznajmia, że ruszyła produkcja filmu „The Batman”. Przy okazji fani mogli zobaczyć oficjalne logo filmu, nawiązujące do popularnej animacji „Batman przyszłości”, w której postarzały Bruce Wayne szkoli nastolatka Terry’ego McGinnisa na swojego następcę. Jednak Reeves zarzekał się w wywiadach, że nie inspirował się tą bajką, bowiem skupił się na tym, by opowiedzieć historię młodego Mrocznego Rycerza.

Na razie nie znamy szczegółów fabuły, ale jeśli wierzyć słowom reżysera, tym razem zobaczymy Batmana bardziej w roli detektywa niż dotychczas. Batman będzie tropić bandytów i rozwiązywać zagadkę kryminalną. Produkcja ma rzekomo nawiązywać do stylu kina noir, co akurat jest bardzo dobrym pomysłem, który pozwoliłby wyróżnić się filmowi na tle generalnie bezpłciowych i sterylnych historii superbohaterskich, jakie pojawiają się w kinach ostatnimi czasy.  

Nieoficjalnie mówi się też, że film może być inspirowany znakomitym komiksem „Długie Halloween”, w którym Batman próbuje złapać seryjnego mordercę uderzającego tylko w święta. Skąd w ogóle taki wniosek? Pewną podpowiedzią jest obsada.  

„The Batman”: obsada

Trzeba przyznać, że obsada „The Batman” robi spore wrażenie. Oprócz Roberta Pattinsona, który wciela się w główną rolę, na ekranie zobaczymy Colina Farrela jako Pingwina, Jeffreya Wrighta jako komisarza Jima Gordona, Zoe Kravitz jako Kobietę-Kot, Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Andy’ego Serkisa jako Alfreda Pennywortha, Johna Turturro jako Carmine’a Falcone’a oraz Petera Sarsgaarda w na razie określonej roli.

ZOBACZ TEŻ: Robert Pattinson będzie dobrym Batmanem? Oto zestawienie jego najlepszych i najgorszych ról

Wspomniane wyżej „Długie Halloween” charakteryzowało się m.in. tym, że pojawiło się w nim wielu ikonicznych złoczyńców. Fabuła rozgrywała się także w czasach pierwszych dni walki Batmana z przestępczością. To wszystko wyraźnie wskazuje, że Reeves mógł zaczerpnąć pomysły z komiksu.  

Warto wspomnieć też, że w sieci pojawiło się ostatnio ciekawe info, z którego wynika, że za kostium Batmana będzie odpowiadał on sam. Wayne stworzy go z własnych środków, a nie z pomocą zasobów Wayne Industries. To sprawi, że strój będzie prezentował się inaczej niż w poprzednich filmach. Już pewnie niebawem przekonamy się, jak będzie wyglądał Pattinson.

„The Batman”: kiedy premiera?

Premiera „The Batman” na razie zapowiedziana jest na 23 czerwca 2021 roku. Data rzecz jasna może ulec zmianie, bowiem w przypadku tak dużych produkcji często dochodzi do różnego rodzaju przesunięć. Nierzadko zdarzają się dokrętki lub dochodzi do pewnych wypadków, które opóźniają zdjęcia. Mamy jednak nadzieję, że nic z tych rzeczy się nie wydarzy i Warner Bros. przyśpieszy premierę, bo film zapowiada się nadzwyczaj interesująco.