To kolejne podejście Noviteca do Tesli. Wcześniej mechanicy zajęli się Modelem X i udowodnili, że idealne spasowanie wszystkich elementów nadwozia jest głęboko zakorzenione w ich DNA!

Tesla zmodyfikowana przez Novitec: zmiany w wyglądzie

Novitec jest znany z modyfikacji supersamochodów. Czy Teslę można tym mianem określić? Cóż, werdykt pozostawiamy wam. Nam jednak najbardziej podoba się to, co się stało z Modelem 3 po opuszczeniu murów warsztatu Novitec - a zmieniło się całkiem sporo.

Samochód przeszedł modyfikacje zawieszenia tak, by koła były idealnie dopasowane. Samochód jest niższy o 30 milimetrów, a na żądanie klienta w Modelu 3 może być zamontowane specjalne zawieszenie customowe wykonane przez Novitec. Wszystkie wprowadzone w nadwoziu zmiany mają swoje zastosowanie w praktyce. Poprawią one przede wszystkim aerodynamikę. Wszystko to optycznie obniżyło auto i nadało mu rasowego charakteru. Dużą zasługę mają w tym wypadku przedni i tylny splitter, spojler i całkowicie nowy dyfuzor - wszystko z włókna węglowego i szklanego.

Gdy patrzymy na auto, od razu w oczy rzucają się ogromne 21-calowe felgi firmy Vossen. Dodają one wyjątkowego charakteru Modelowi 3. Vossen i Novitec zaprojektowali specjalną felgę pod ten konktetny model Tesli, by jak najlepiej pasowała do auta. Po raz kolejny ma to zastosowanie w praktyce - odpowiednio wycięta i wykuta felga poprawia przepływ powietrza, dzięki czemu chłodzi układ hamulcowy. Z oponami 245/30 ZR z przodu i 295.25 ZR z tyłu auto będzie się wyśmienicie prowadzić. Z pewnością podbije nie jeden track day!

CZYTAJ: Nowości w Tesli: odtwarzanie Netflixa na pokładzie i elektryczny pickup

W środku nie zmieni się dużo. Novitec wrzucił do wnętrza obszyte najwyższej jakości skórą i Alcantarą fotele. Ponadto plastiki i elementy aluminiowe zostały zastąpione carbonem. Oczywiście dostępna jest masa różnych wersji kolorystycznych.  

Novitec wziął na warsztat topornie wyglądający Model 3 i uczynił z niego prawdziwe arcydzieło. Jak najbardziej lubimy takie inicjatywy!