Tesla Model Y: co wiemy o nowym elektryku?

Nowy model Tesli będzie mniejszy od obecnych w katalogu "S", "3" i "X". Ma wpasować się w lukę cenową i zaspokoić przy okazji osoby pragnące mieć elektryczne auto średniego rozmiaru. Wiemy o czterech wariantach modelu Y:

  • Y Standard Range: to najtańszy model w katalogu Tesli. Cena? 39 tys. dolarów. Wyjdzie jednak najpóźniej, bo dopiero w 2021 roku.
  • Y Long Range: będzie kosztować około 47 tys. dolarów. Jak sama nazwa wskazuje, przejedziemy nim więcej, niż w innych modelach Tesli. Zasięg ma wynosić około 482 km na jednym ładowaniu. Sprint do setki na poziomie 5,5 sekundy i prędkość maksymalna wynosząca 209 km brzmią bardzo zacnie.

  • Y Dual Motor AWD: mimo krótszego o 50 km zasięgu od poprzeniej wersji dostarczy dużo lepsze osiągi. Oczywiście idzie to w parze z większa ceną, która w przypadku tego modelu wyniesie około 51 tys. dolarów.
  • Y Performance: to będzie najbardziej rasowa odmiana Modelu Y i zapłacimy za nią 60 000 dolarów. Od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 3,5  sekundy. Wow!

CZYTAJ: Elon Musk wysłał swój samochód w podróż ... dookoła Słońca!

Patrząc na zdjęcia crossovera Tesli na myśl przychodzi jego starszy brat - Model 3. I rzeczywiście, nowe auto bardzo mocno do niego nawiązuje.

Tesla Model Y: kiedy premiera?

Tesla przy okazji prezentacji modelu zapowiedziała, że auto zadebiutuje pod koniec przyszłego roku. Teraz podano, że auta ze znaczkiem "Y" wyjadą na ulicę jeszcze przed wakacjami 2020. To dobra wiadomość dla tych, którzy interesują się Teslą Model Y!