Nowy film Nolana od początku spowija mgiełka tajemnica. Reklamowano go jako ambitny film science fiction połączony z kinem szpiegowskim, w którym czas odgrywa istotną rolę. Patrząc na chociażby zwiastun produkcji możemy wywnioskować, że „Tenet” opowiada m.in. o bohaterze, który próbuje zapobiec trzeciej wojnie światowej. Jedno jest pewne – obraz zapowiada się na bardzo ciekawe widowisko.

Warner Bros. robi wszystko, by należycie wypromować film i zachęcić widzów do udania się na seans. To oczywiście nie jest takie łatwe z powodu pandemii koronawirusa, która szczególnie mocno uderzyła w branżę kinową. Jednak nie każdy pomysł studia jest trafiony. O 12 nowych plakatach filmu nie można powiedzieć nic dobrego – to kolejna nieciekawa, photoshopowa papka. Wyglądają tak tanio, że spokojnie można byłoby pomylić film z jakąś produkcją przeznaczoną bezpośrednio na wideo. Niestety jest to kolejny dowód na to, że w Hollywood generalnie po macoszemu traktuje się plakaty – gdyby zestawić większość z nich, to szybko zauważyłoby się, że są do siebie bardzo podobne, robione na jedną modłę.

Oczywiście są wyjątki. Między innymi „Pewnego razu… w Hollywood” miało udany rysunkowy plakat. Ale bezpowrotnie minęły już czasy, gdy do tworzenia posterów zatrudniano wybitnych ilustratorów jak Guya Peellaerta (zobaczcie jego wspaniały plakat do „Taksówkarza”).

Na nasze szczęście „Tenet” na pewno nie będzie filmem tak złym jak jego plakaty. Mamy nawet nadzieję, że Christopher Nolan nakręcił jeden ze swoich najlepszych obrazów w karierze. Już sama obsada zachęca do pójścia na seans. Mamy Roberta Pattinsona, Johna Davida Washingtona, Michaela Caine’a, Aarona Taylora-Johnsona, Elizabeth Debicki oraz Kennetha Branagha. Czy będzie to hit na miarę „Incepcji” przekonamy się już 26 sierpnia. W GALERII>>> możecie zobaczyć wszystkie plakaty.

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: „Tenet”: pełny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana. Szykuje się hit na miarę „Incepcji”?

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]