Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek Bayern Monachium był wymieniany w gronie faworytów do wygranej, ale chyba nikt nie spodziewał się, że przejdą przez całe rozrywki z takim rozmachem. Od pierwszego meczy grupowego drużyna Hansiego Flicka wygrała wszystkie kolejne mecze, łącznie z finałowym i ustanowiła nowy rekord rozgrywek. 

Jednym z najważniejszych ogniw finalnego zwycięstwa Bawarczyków była fenomenalna forma Roberta Lewandowskiego, który na przestrzeni całych rozgrywek strzelił 15 goli. Do wyrównania rekordu Cristiano Ronaldo, który w jednej edycji zdobył 17 bramek zabrakło zatem niewiele. Niemniej 15 bramek wystarczyło z zapasem, by Robert został najlepszym strzelcem zakończonej właśnie edycji Ligi Mistrzów. Lewandowski w niedzielę wyrównał także inny niezwykły rekord. "Lewy" wygrał w tym sezonie Bundesligę, Puchar Niemiec i Ligę Mistrzów i został również królem strzelców wszystkich tych rozgrywek. 

Z tego sezonu w pamięci kibiców z pewnością najbardziej utkwią dwa spektakularne zwycięstwa Bayernu: 7:2 z angielskim Tottenhamem i 8:2 z hiszpańską Barceloną. 

CZYTAJ TEŻ: Robert Lewandowski: jak wyglądały początki jego kariery? Kilka faktów z życia RL9, których dotąd nie znaliście

ZOBACZ: Czas wrócić na boiska! Sprawdź, co przyda ci się podczas powrotu do piłkarskiej formy

ELLE MAN POLECA: Robert Karaś dla ELLE MAN: Baliśmy się, że pandemia uniemożliwi nam trening. Szybko pojawił się pomysł, żeby razem zamieszkać