Zakupy, listy prezentów, porządki, przygotowania wigilijnych potraw, ustalenie kalendarza wizyt i spotkań z rodziną i przyjaciółmi, spotkania wigilijne w firmie, udział w wydarzeniach charytatywnych, planowanie sylwestra... Logistyka wokół Bożego Narodzenia i Nowego Roku może przerosnąć nawet tych najlepiej zorganizowanych. Wszystko wskazuje jednak na to, że odkryliśmy sposób, jak opanować ten przedświąteczny chaos.

Gotowy na Boże Narodzenie? Czas start!

Już za chwile święta Bożego Narodzenia i Sylwester, a ty samym coroczny czas prawdziwej gonitwy. Jak jej sprostać? Wystarczy się dobrze zorganizować! Łatwo powiedzieć, znacznie trudniej wprowadzić w życie. W końcu przed Gwiazdką społeczeństwa na całym świecie ogarnia szaleństwo przygotowań do Wigilii i dni, które po niej następują. W tym czasie chcemy nie tylko dobrze wyglądać, ale też wypaść na tych, którzy pamiętają o innych i są mistrzami organizacji. Niestety, do większości z przygotowań zabieramy się na ostatnią chwilę. Niektórzy z nas próbują zastosować stare metody i wszystkie zadania zapisują w specjalnych listach, terminarzach lub na kilku osobnych kartkach, które niemal zawsze czekają na to, żeby przy najbliższej możliwej okazji się gdzieś zgubić. I tu z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia, która pomoże zaoszczędzić nam czasu i energii. Tę pod koniec miesiąca będziemy mogli spożytkować na to, co naprawdę ważne.

Boże Narodzenie – liczy się czas

Każde Boże Narodzenie i końcówka roku to jednak nie tylko szalona gonitwa i przygotowania do świąt, lecz także czas refleksji i podsumowań. Co robią w takich sytuacjach kobiety? Posuwają się do zmian, które mają być swoistym symbolem nowego. Pomaga im wymiana garderoby albo zmiana fryzury. Wszyscy znamy zapewne i takie przypadki, kiedy jedno idzie z drugim. My, panowie, czas podsumowań widzimy jednak nieco inaczej. Nie jesteśmy skorzy wymieniać wszystkiego, co mamy w szafie. Rzadko też eksperymentujemy z fryzurą. Dla nas zwrot w nowym kierunku polega najczęściej na weryfikacji jakości otaczających nas sprzętów i gadżetów. Decydujemy, czy funkcje telefonu, tabletu, komputera i sprzętu do odtwarzania muzyki sprzed kilku sezonów nadal nam odpowiadają. Czy cały czas ułatwiają nam życie? A może wręcz przeciwnie, bo sprzęty te wymagają od nas nowych aktualizacji, zmian oprogramowania, dokupowania nowych rozszerzeń czy rozwiązań. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, a to oznacza, że rynek sprzętów elektronicznych obfituje w urządzenia, które na pewno spełnią nasze zaktualizowane potrzeby i oczekiwania. Które jednak, poza tym, że będą dobrze wygalały, staną się także naszymi kompanami i asystentami w codziennym życiu? Warto wiedzieć, czego się potrzebuje i kupując nowe sprzęty podjąć przemyślaną, męską decyzję. Na pewno takiej nie pożałuje nikt, kto w tegorocznym sezonie przedświątecznym sięgnie po urządzenia z linii Samsung Galaxy. Na które zwróciliśmy szczególną uwagę?

Less is more, czyli zaoszczędź czas i miejsce

W natłoku zadań i przy tempie współczesnego życia coraz bardziej zależy nam na tym, żeby ograniczać liczbę otaczających nas przedmiotów. Te często zamiast pomagać, kradną nasza uwagę i skutecznie nas rozpraszają. Coraz chętniej stawiamy zatem na urządzenia wielofunkcyjne. Czy to możliwe jednak, żeby komputer, konsola do gier, zaawansowana kamera i inteligentne pióro pomieściły się w jednym urządzeniu? Możliwe. Pod warunkiem, że jest to Samsung Galaxy Note10+. Jego możliwości są przydatne tak w życiu prywatnym, jak i w pracy. Ramki obudowy telefonu są wyjątkowo cienkie, tak by ekran zajmował cały front urządzenia. Sam ekran ma zaś parametry idealne do oglądania filmów, ulubionych seriali (czy przypadkiem właśnie nie na to czekacie, kiedy skończy się już bożonarodzeniowe szaleństwo?) i grania w gry. Obiektyw przedniego aparatu imponuje głębią ostrości i klasą oświetlenia podczas robienia selfie (na początek wypróbuj go przy stole wigilijnym, pod choinką i podczas sylwestrowej domówki). W Live Focus można dokonywać zaawansowanej edycji, dodając oryginalne efekty, takie jak np. rozmycie tła. Brzmi ciekawie? To jednak nie koniec! Najlepsze w tym smartfonie jest jednak to, że wciąż będzie nas zaskakiwać, bo używając go odkrywa się coraz to nowe funkcjonalności i rozwiązania. Nieustająco pozwala na to nowoczesny rysik S Pen, który ułatwia robienie zdjęć, przydaje się w przygotowaniu prezentacji i robieniu notatek. A skoro już o nich mowa to nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnym kalendarzu i planerze (must have na grudzień), który niejednemu z nas zastąpi najlepiej nawet zorganizowaną sekretarkę czy asystenta!

Bądź smart – licz się z czasem

W czasie przedświątecznych przygotować czas jest na wagę złota. W grudniu chyba każdy z nas ma wrażenie, że pędzi on jak szalony, a doba nagle staje się o połowę krótsza. Niezawodny zegarek staje się dla nas wówczas koniecznością. Porządnie skoordynowany i ustawiony smartwatch pozwoli ci nie tylko kontrolować każdą dobę co do minuty, ale przy okazji nie da ci zapomnieć o aktywności fizycznej. Jeśli zatem podczas przygotowań do świąt nie chcesz zaniedbywać swoich treningów, a nowy rok planujesz rozpocząć w jeszcze lepszej formie, nie zawahaj się użyć smartwatcha nowej generacji od Samsung. Galaxy Watch Active2 ma wiele funkcji ułatwiających to zadanie. Będzie niczym osobisty asystent na twoim nadgarstku, który w każdej chwili służy wsparciem. Dostarczy informacji na temat twojego zdrowia i niczym najlepszy coach pokieruje każdym twoim treningiem, niezależnie od tego, czy będzie to jogging, trening na siłowni, jazda na rowerze czy pływanie. Dodatkowo możesz ustawić na nim ręcznie dowolny rodzaj ćwiczeń i w ten sposób kontrolować swoje postępy. Funkcja „Trener biegania” monitoruje tempo biegu (także tego po galeriach handlowych i butikach z prezentami) i udziela rad w czasie rzeczywistym. Dodatkowym atutem zegarka jest to, że możesz go sobie złożyć z całego pakietu różnych wariantów. W swoim wymarzonym smartwatchu wybierzesz niemal wszystko – od wielkości koperty, po rodzaj i kolor paska. Tarczę dostosujesz zaś do stylizacji, humoru czy rytmu dnia. Niech zgadnę – na Boże Narodzenie ustawisz tą czerwoną?

Bądź uważnym słuchaczem

W święta Bożego Narodzenia wyjątkowo chętnie słuchamy kolęd. Dobre, niezawodne słuchawki przydadzą się jednak nie tylko w okolicach Gwiazdki. Samsung Galaxy Buds staną się nieodłącznym towarzyszem w każdej, nawet najtrudniejszej logistycznie sytuacji. Dzięki małemu, poręcznemu opakowaniu zawsze możesz mieć je przy sobie, a dzięki dwóm osobnym otworom nie zgubisz żadnej z nich. W końcu słuchawki, jak nieszczęścia, chodzą parami. (I akurat w ich przypadku lepiej, żeby się to nie zmieniało!) O jakość odsłuchu Galaxy Buds zadbali akustycy AKG, a ich celem było odwzorowanie naturalnego, dynamicznego i odtwarzanego w szerokim zakresie częstotliwości dźwięku, jakiego doświadczać możemy na koncercie. Adaptacyjna technologia podwójnego mikrofonu sprawi, że hałas w tle falowo odchodzi w przeszłość. Jak by tego było mało, Galaxy Buds rozpoznają otoczenie i przełączają się pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym mikrofonem. Dzięki tej ich funkcji skupisz się na tym, co dzieje się wokół, bez potrzeby wyjmowania ich z uszu, a kiedy teściowa zadzwoni z zamówieniem na rybę w galarecie lub makowiec, będziesz mógł wysłuchać całego jej wywodu bez zagłuszania rozmowy muzyką z playera. Przydatne, prawda? I w końcu ich rewolucyjny, smukły kształt. Ten gwarantuje, że zawsze pozostaną na swoim miejscu, niezależnie od tego, jaką uprawiamy aktywność. Święta to czas dyspensy na wielu polach. Ale przecież po sylwestrze przyjdzie w końcu pora na powrót do formy!

Jak widzisz, czas przygotowań do Bożego Narodzenie i Sylwestra wcale nie musi być katorgą. Wystarczy, że się dobrze zorganizujesz lub pozwolisz na to nowoczesnym i inteligentnym urządzeniom. Te z linii Samsung Glaxy nie tylko zaplanują, ale i umilą Twój przedświąteczny czas. Także na długo po Gwiazdce. A ich wybór na gwiazdkowy prezent dla najbliższych zawstydzi nawet najlepiej zorientowanego w nowinkach technologicznych Świętego Mikołaja. A to już przecież powód do prawdziwie męskiej dumy!

Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.