PUMA postanowiła zredefiniować swoje produkty, a także opracować nowe technologie, zapewniające jak największy możliwy komfort w czasie biegów. Lata badań i zaawansowanych testów zaowocowały powstaniem czterech nowych, głównych modeli butów: Deviate, Velocity, Liberate i Eternity, w których zastosowano najnowocześniejszą technologię pianki NITRO.

„PUMA Running postawiło sobie za cel umożliwienie biegania praktycznie bez wysiłku" - powiedziała Erin Longin, Global Director of the Running and Training business unit w PUMA. „Nasze nowe buty do biegania są wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie, takie jak pianka NITRO, dzięki której buty są niezwykle lekkie i responsywne. To sprawia, że biegacz zużywa mniej energii, co przekłada się na bardziej efektywne osiąganie wyznaczonych celów" – dodała. 

Oprócz czterech nowych modeli, PUMA Running daje impuls nowemu pokoleniu biegaczy, angażując utworzone przez nich społeczności poprzez inicjatywy ukierunkowane na realizację konkretnego celu. We współpracy z Women Win i naszymi zawodniczkami, PUMA przekazuje darowizny fundacjom, których celem jest wspieranie kobiet w sporcie. Fundusz PUMA Running Spark Change pomoże wesprzeć organizacje charytatywne w dążeniu do zwiększenia równości płci we wszystkich kategoriach biegowych.