Gry planszowe: Alchemicy

Doskonały przykład na potwierdzenie tezy, że da się stworzyć grę planszową, której aplikacja będzie immanentnym elementem. Gra spędziła dobrych kilka miesięcy na mojej półce, zanim zdecydowałem się w nią zagrać. Miałem ograniczone doświadczenie z grami wyposażonymi w aplikacje i obawiałem się, że szybko się nudzą. Jednak już po pierwszej rozgrywce, musiałem zmienić zdanie. „Alchemicy" to świetna gra, w której uczestnicy wcielają się w magów starających się wynaleźć magiczne formuły. Aplikacja zastępuje mistrza gry i pozwala brać czynny udział w grze wszystkim zainteresowanym. Byliście ciekawi, co otrzymuje się z połączenia ropuchy i skorpiona? Zagrajcie w „Alchemików"!

Gry planszowe: Posiadłość szaleństwa

„Posiadłość szaleństwa" to klasyka wśród miłośników gier kooperacyjnych. W rozgrywce może brać udział o 1 do 5 graczy, którzy staną do rozgrywki przeciwko... aplikacji. To właśnie program zainstalowany na urządzeniu mobilnym będzie wyznaczał nam pojawiające się na naszej drodze potwory, a nawet wpływał na rozwój scenariusza. Ciekawym rozwiązaniem jet mechanika, która opiera się na pokonywaniu testów przez graczy. Jeśli uda im się je spełnić, zdobędą wartościowe informacje. Wielkim atutem tego tytułu są szczegółowo wykonane figurki, a także ogrom postaci do wyboru. Dzięki temu rozgrywka przynosi wiele zabawy, a kolejne partie znacząco się od siebie różnią.

Gry planszowe: Detektyw

Jeden z moich faworytów pośród zeszłorocznych nowości na rynku gier planszowych! Jeśli w dzieciństwie uwielbialiście seriale kryminalne i do tej pory uznajecie, że nie wybierając zawodu detektywa minęliście się z powołaniem, ten tytuł jest dla was. Ortodoksyjni gracze powiedzą, że„Detektyw" w zasadzie nie jest już grą planszową, ale nie należy się nimi przejmować. Z pewnością jest to tytuł, który może dostarczyć masę rozrywki i długie godziny. Jak łatwo się domyślić, gracze wcielą się w zespół policyjny, który postara się rozwikłać zagadki z przeszłości. Do gry niezbędne będzie urządzenie mobilne, ale z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się laptop, który na czas rozgrywki zamieni się w bazę danych. 

Gry planszowe: Unlock! Wielka ucieczka

Świetne rozwiązanie dla wszystkich graczy poszukujących małego, ale pełnego rozrywki tytułu na wakacyjny wyjazd. Gra składa się z zestawu kart i zaprojektowanej do nich aplikacji. W telegraficznym skrócie, chodzi o rozwiązanie stawianych przed nami zagadek. W pudełku podstawowym znajdują się trzy osobne scenariusze, które przenoszą graczy w zupełnie nowe historie. Jest to gra kooperacyjna, więc wszyscy uczestnicy muszą ze sobą współpracować, by osiągnąć zamierzony cel. Bardzo przyjemnym rozwiązaniem jest 10 kart samouczka, które pozwolą wam rozpocząć pierwszą rozgrywkę bez konieczności przechodzenia przez instrukcję. 

CZYTAJ TEŻ: Zbliża się weekend! Te 4 gry planszowe świetnie sprawdzą się na imprezie

ZOBACZ: Gry dla moli! Oto 4 gry planszowe inspirowane książkami i komiksami

ELLE MAN POLECA: W kosmosie nie ma miejsca na potknięcia – recenzja gry planszowej „New Frontiers”