Męski tatuaż to coś więcej niż ozdoba. To sposób wyrażenia siebie, podkreślenie tego, w co się wierzy i co chce się pokazać światu. Tak jak pisaliśmy, łydka jest jednym z najlepszych miejsc do zrobienia tatuażu. Zapewnia pewien rodzaj komfortu, w razie potrzeby taki tatuaż można w każdej chwili zakryć. Dlatego jest to dobre rozwiązanie właściwie dla każdego, bez względu na wykonywany zawód itp. Jeśli więc szukamy rozwiązania pośredniego, które zapewni komfort, ale i urzeczywistni marzenia o osobistym wzorze na ciele, tatuaż na łydce będzie idealnie do tego pasował. Poznaj zatem top 10 naszych propozycji na tatuaż na nodze.

Męski tatuaż na łydce – las

Jednym z najbardziej topowych wzorów są męskie tatuaże na łydce z motywem lasu. Ze względu na budowę nogi będzie się bardzo dobrze prezentował na łydce. Jej kształt stwarza wręcz idealne warunki do tatuowania lasu, drzew i wszelkich leśnych motywów. Motywy leśne idealnie komponują się ze zwierzętami, księżycem w pełni albo różnymi symbolami, których jest naprawdę wiele. Tatuaż męski z takim wzorem to propozycja dla tych, którzy stawiają na tajemniczość, ale i są fanami tego typu tatuatorskiej „kreski”.

Męski tatuaż na łydce – czaszka

Drugą naszą propozycją są tatuaże na łydce z motywem czaszki. Czaszka od lat rządzi na tatuatorskich salonach. Można ją przedstawiać w różnych kontekstach, np. w ujęciu groźnym, romantycznym, humorystycznym albo połączyć kilka stylów ze sobą. Często komponuje się ją z kwiatami i symbolami upływu czasu, ale możliwości są praktycznie nieograniczone.

Męski tatuaż na łydce – zwierzęta

Panowie bardzo często decydują się na tatuaże na łydce z motywem zwierzęcym. Zwierzęta od zawsze stanowiły inspiracje dla tatuatorów, ze względu na ogromny wybór. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Inspiracji można szukać pośród setek zwierząt, do najczęściej wybieranych należą tygrysy, lwy, pumy, jelenie, wilki i ptaki. Bez względu na to, czy chcemy aby wytatuowane zwierzę było symbolem tego, co dla nas ważne, czy po prostu odpowiada nam taki styl, każdy znajdzie tu dla siebie inspiracje na wymarzony tatuaż.

Męski tatuaż na łydce – wzór biomechaniczny

Ostatnim hitem są tatuaże niczym z filmów sci-fiction. Panowie tatuują sobie łydki w sposób, który pokazuje wnętrza ich ciał jako wnętrza robotów. Takie tatuaże wyglądają niesamowicie efektownie i sprawdzą się zarówno u tych, którzy są wielkimi fanami fantastyki, jak i u miłośników oryginalnego designu.

Męski tatuaż na łydce – wzory polinezyjskie

Wielką popularnością cieszą się tatuaże polinezyjskie. To tatuaże, które mają głębokie znaczenie symboliczne. Mówi się, że tatuaże polinezyjskie na łydce symbolizują odwagę i wielką niezależność. Oryginalność takich tatuaży polega głównie na tym, że są projektowane indywidualnie. Warto znaleźć tatuażystę, który specjalizuje się w tatuażach polinezyjskich i rozumie ich wyjątkową naturę.

Męski tatuaż na łydce – symbole

Jednymi z ciekawszych motywów będą wszelkiego rodzaju symbole np. klepsydra, oko w trójkącie, kompas, mapa i strony świata. Poza ich oczywistą symboliką, są zwykle bardzo ciekawymi projektami graficznymi. Bardzo dobrze prezentują się zarówno w czerni, jak i kolorowych barwach. Motywy można dowolnie ze sobą łączyć np. kompas z mapą, kompas ze stronami świata etc. Ciekawie będzie wyglądało również połączenie klepsydry z okiem lub kwiatami (np. różami) albo ze zwierzętami (np. z ptakami).

Męski tatuaż na łydce – filmy

A może tak postawić na motywy filmowe? Każdy mężczyzna ma swój ulubiony film, i bez względu na to, czy jest to "Władca Pierścieni" czy "Szybcy i Wściekli", filmowy wzór będzie wyglądał na łydce wyjątkowo oryginalnie. Poza tym, takie tatuaże nawiązujące do tego, co się nam podoba, zawsze będą „aktualne” i nigdy się nie znudzą. To nie tylko propozycja na tatuaż na nodze dla sentymentalnych osób, to rozwiązanie dla każdego, kto zawsze chce mieć przy sobie coś ulubionego i nie boi się tego pokazać reszcie świata.

Męski tatuaż na łydce – cytaty

Wciąż wielką popularnością cieszy się tatuowanie cytatów. Co lepiej wyrazi nas samych niż motto życiowe, które jest dla nas ważne? To manifest tego, w co wierzymy. Zamieniając swoje motto na tatuaż na łydce, sprawiamy, że zawsze będzie przy nas i nigdy o nim nie zapomnimy. Można postawić na cytat po polsku, ale wzięcie mają też tatuaże po łacinie, angielsku, chińsku czy japońsku. Przed zrobieniem tatuażu warto dokładnie sprawdzić poprawną pisownię, bo tatuaż ma ozdabiać ciało, a nie razić błędem.

Męski tatuaż na łydce – osobisty

Wielu zwolenników tatuaży uważa, że najlepszy tatuaż to taki, który jest kwintesencją tego, co dla nas ważne. Co więc lepiej się sprawdzi niż tatuaż z motywem osobistym? Jeśli szukamy inspiracji, rozejrzyjmy się wokół. Może twarze bliskich np. dzieci, drugiej połówki, rodziców, ukochanego zwierzaka? A może wyjątkowe miejsce, wymarzony cel podróży? Taki tatuaż będzie bardzo ciekawy. Oryginalnie będzie wyglądało również połączenie kilku ulubionych motywów. 

Męski tatuaż na łydce – ślady zwierząt

Na koniec coś dyskretnego, ale i zadziornego. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się ślady zwierzęcych łap albo tatuaże na łydce imitujące zadrapania przez tygrysa czy lwa. Zwierząt jest naprawdę wiele – wybierzmy więc takie ślady, które podobają się nam najbardziej. Albo takie, które na naszej łydce co jakiś czas i tak zostawia nasz ukochany zwierzak.