Targi motoryzacyjne Genewa 2019: data

Oficjalnie 89. edycja targów zacznie się 7 marca i potrwa przez 10 dni. Tymczasem dziennikarze weszli na nie już dziś. Szacuje się, że w tym roku wydarzenie odwiedzi ponad 650 tys. ludzi! Będzie można zobaczyć ponad 900 aut.

Targi motoryzacyjne Genewa 2019: co zobaczymy?

Oczy wielu obserwatorów nowinek motoryzacyjnych z pewnością będą skierowane na Polestara, a konkretnie Polestara 2. O tym jak wyjątkowy będzie nowy samochód szwedów pisaliśmy już wcześniej. Co jeszcze? Na premiery i prezentacje czeka więcej hybryd i elektryków. Szczególne zainteresowanie wzbudzi na pewno E-Tron od Audi, czy Aston Martin Lagonda All-Terrain. Fani crossoverów i aut z podwyższonym prześwitem zobaczą nową propozycję od Skody: model Kamiq

Miłośnicy szybkiej jazdy zobaczą między innymi odświeżoną wersję TT RSLamborghini Huracana Evo, czy Bentleya Bentaygę Speed. Jedną z głównych atrakcji będzie Bugatti La Voiture Noire, który będzie dysponował mocą 1500 km! Został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu i sprzedano go za (UWAGA) … ponad 16 milionów euro! Aż szkoda nim jeździć…

Targi motoryzacyjne Genewa 2019: wielcy nieobecni

Do wielkich nieobecnych na pewno można zaliczyć Forda, który nie przygotował żadnej nowinki na czas targów. Nie zobaczymy także Jaguara, MINI, Land Rovera, Infiniti i Opla. Przede wszystkim  w Genewie nie usłyszymy barwnych komentarzy zmarłego niedawno dyrektora Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne.

Targi motoryzacyjne Genewa 2019: hybrydy vs silniki spalinowe

Auta w pełni elektryczne i hybrydowe jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z klasą premium. Tymczasem fala najnowszych trendów (a co za tym idzie premier) spowoduje, że samochody te trafią do produkcji masowej w miarę przystępnych scenach. Oczywiście oprócz „elektryków” i nowych hybryd zobaczymy także auta z silnikami spalinowymi, a te, które zostaną zaprezentowane podczas salonu samochodowego w Genewie będą wyjątkowe!