Matthijs de Ligt blisko nowego klubu: piłkarz wybrał Juventus

De Ligt był fundamentem sukcesu klubu ze stolicy Holandii. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu Ajax doszedł aż do półfinału Ligi Mistrzów. Nikogo więc nie zaskoczył fakt, że najlepsze klubu rozpoczęły wyścig o młodego obrońcę. Jakiś czas temu media informowały, że de Ligt jest blisko Barcelony. Miał tym samym dołączyć do swojego kolegi, Frenkie de Jonga, który również był bardzo rozchwytywany na rynku transferowym.

Ostatecznie Matthijs de Ligt zdecydował się na przenosiny do Juventusu Turyn. Dołączyłby zatem do ekipy Wojciecha Szczęsnego. Mino Raiola poinformował, że piłkarz uzgodnił warunki pięcioletniej umowy. Teraz pozostaje tylko jedna rzecz …

Matthijs de Ligt blisko nowego klubu: pieniądze kością niezgody

A jest nią kwota odstępnego, którą za piłkarza musiałaby zapłacić Ajaxowi Juventus. Pierwsza oferta w wysokości 50 milionów euro została przez Holendrów wyśmiana. Nic dziwnego, skoro w dzisiejszych jest to już „niski” wydatek na dobrego piłkarza. Ile zatem chce Ajax?

Półfinalista Ligi Mistrzów chciałby za de Ligta dostać 87 milionów euro. Piłkarz zostałby wówczas najdroższym obrońcą na świecie, wyprzedzając w rankingu swojego kolegę z reprezentacji - Virgila van Dijka, który kosztował Liverpool 84 miliony euro.

Juventus od kilku lat szuka klasowego obrońcy z wielkim potencjałem. Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci młodsi nie będą, a szykowany na następcę Daniele Rugani jak na razie nie spełnia pokładanym w nich nadziei. A jak wy uważacie? Matthijs de Ligt jest rzeczywiście wart tak dużych pieniędzy?