Jakie cechy ma dobry zegarek do nurkowania?

Zegarki do nurkowania to jedna z najpopularniejszych kategorii czasomierzy. Pierwotnie były tworzone – nie będzie to żadne zaskoczenie – z myślą o tych, którzy lubią spędzać wolny czas pod wodą. Tego typu zegarki posiadają kilka charakterystycznych cech:

  • odpowiedni poziom wodoszczelności (bez tego ani rusz),
  • pierścień, który umożliwia odliczanie wsteczne i sprawdzenie czasu, jaki został spędzony pod wodą,
  • wysoką jakość poszczególnych komponentów z racji na miejsce, w którym ma być użytkowany,
  • indeksy z powłoką luminescencyjną, która ułatwia odczytywanie godziny w ciemności.

Charakterystyczny design zegarków do nurkowania sprawił, że ochoczo zaczęli po nie sięgać wszyscy, którzy chcieliby wzbogacić swoją kolekcję o ciekawie wyglądający, a przy tym porządnie wykonany zegarek. I jeśli jesteś jedną z takich osób, to powinieneś przyjrzeć się linii Marine Star, która znajduje się w ofercie marki Bulova.

Bulova Marine Star – do nurkowania i na co dzień

Zegarek Marine Star spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki, aby być traktowanym jako stylowy zegarek do nurkowania. Jako przykład niech posłuży model 98B350. Został on (zarówno koperta, jak i bransoleta) wykonany ze stali szlachetnej, zatem o wytrzymałość nie ma co się martwić – poradzi sobie praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Otrzymał on także mechanizm kwarcowy z funkcją praktycznego chronografu oraz datownika wskazującego aktualny dzień miesiąca. Wskazówki oraz indeksy posiadają wspomnianą warstwę fluorescencyjną, umożliwiającą odczytywanie godziny w ciemności. Rozmiar powinien przypaść do gustu każdemu – koperta ma grubość 12 i średnicę 43 milimetrów. Miła dla oka czerwona tarcza jest chroniona przed stłuczeniami szkłem mineralnym. No i wreszcie wodoszczelność – ten konkretny Marine Star charakteryzuje się klasą 100M, a zatem idealnie sprawdzi się jako towarzysz amatorów nurkowania, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym fascynującym hobby.

Zegarek Bulova Marine Star (a konkretnie opisany wyżej model 98B350) można bezproblemowo kupić w Polsce – jego cena to 2011,50 złotych.