„Dziś nie potrenuję, bo wieje…, bo deszcz…., bo błoto….” Te wymówki są dla GBD-H1000. Zegarek kocha trudne warunki i zmotywuje nas do walki. Woda, ziemia, wiatr i pot – to środowisko naturalne ekstremalnego treningu i prawdziwy poligon dla naszej wytrzymałości. W takich warunkach Casio G-Shock GBD-H1000 jest w stanie określać nasze tętno w terenie i jak prawdziwy trener personalny precyzyjnie analizować nasze osiągi i możliwości.

W jaki sposób? Ukryte w ultra mocnej kopercie sensory analizują parametry naszego ciała i otoczenia. Są to:

Pulsometr – czujnik optyczny z tyłu obudowy. Światło LED zegarka wykrywa przepływ krwi pod skórą i mierzy tętno.

Akcelerometr – 3-osiowy akcelerometr wykrywa ruchy ciała i mierzy liczbę kroków oraz przebytą odległość. Interpoluje również pomiary odległości w środowiskach, w których pomiar GPS jest niedostępny.

Czujnik magnetyczny, czujnik ciśnienia i czujnik termiczny – wbudowany miniaturowy czujnik wykonuje pomiary kompasu, wysokości, ciśnienia barometrycznego i temperatury. Informacje te poprawiają dokładność pomiarów odległości GPS.

Funkcjonalność GPS – funkcja GPS mierzy odległość i śledzi ruch podczas biegu. Pobiera dane o bieżącej lokalizacji z satelity GPS, mierzy przebytą odległość, prędkość, tempo i inne dane. Oprócz GPS zegarek pobiera dane z systemów satelitarnych GLONASS i Michibiki (QZSS).

G-Shock GBD-H1000: analiza osiągów

Dedykowana aplikacja G-Shock Move ułatwia analizę wszelkich danych zebranych przez sensory, pozwala sterować ustawieniami, zaplanować trening oraz sprawdzać, ile kalorii spalamy podczas aktywności. W połączeniu z aplikacją G-Shock Move, GBD-H1000 stanowi bardzo rozbudowane narzędzie treningowe.

Zegarek pozwoli nam stworzyć dedykowany dla nas plan treningowy(Cardio/Running) i będzie nas rozliczał z realizacji planu. Aplikacja prezentuje dane o naszej ostatniej aktywności (z możliwością sprawdzenia jej szczegółów); raport z ustalonego planu treningowego wskazujący nasze postępy; poziom naszej kondycji i sprawności fizycznej obliczany na podstawie tętna, wieku, wagi i aktywności; dostęp do postępu w ustalonych celach w skali miesiąca; całkowity czas aktywności w tygodniu.  

Jeśli podczas biegania użytkownik użył funkcji lokalizacji GPS, widoczna będzie również mapka aktywności. Z poziomu aplikacji możemy ponadto ustawiać podświetlenie, alarm poziomu tętna, ustawienia alarmów, GPS, dźwięku i wibracji, formy wyświetlanego czasu, timera, powiadomień.

Wyświetlacz MIP LCD z wysokim kontrastem ułatwia odczyt danych na tarczy a duże, wygodne, antypoślizgowe przyciski pozwalają na obsługę zegarka nawet mokrymi palcami. Dekiel został wyprofilowany tak, aby odpowiednio leżał na nadgarstku. Pasek wykonany z miękkiego tworzywa zapewnia komfort noszenia.

Zegarek dzięki technologii Tough Solar ładuje się energią słoneczną. Dodatkowo wyposażony jest w wspomagająca ładowarkę USB. Wstrząsoodporna i wodoszczelna (20 Bar) obudowa ochrania ultraprecyzyjny czasomierz, który synchronizuje się z czasem sieciowym przy pomocy Bluetooth i synchronizacji GPS.

Nowy model dostępny jest w timetrend.pl. Jego cena wynosi 2249 zł.

ELLE MAN POLECA: Oscary 2020: najlepsze zegarki gwiazd. Co mieli na sobie Timothee Chalamet, Rami Malek i Antonio Banderas?

ZOBACZ: Kolekcja zegarków Eda Sheerana sprawi, że od razu zmienisz o nim zdanie!

CZYTAJ: Conor McGregor pokazał bardzo rzadki zegarek z najwyższej półki. Jego cena to ponad 400 tys. zł