Prezenty dla piwosza: szkło do piwa

Szkło do piwa to temat rzeka. O ile w kwestii wina podział jest prosty i obejmuje kieliszki do białego i czerwonego wina, o tyle w kategorii złotego trunku możliwości jest bardzo dużo. W zasadzie każdy rodzaj piwa powinno podawać się w innych kuflach lub pokalach. Podobnie jak w przypadku innych alkoholi, kufle do piwa projektowane są tak, by jak najlepiej wyeksponować zalety konkretnego rodzaju trunku. Właśnie dlatego szkło do podawania piwa jest świetnym prezentem. Jeśli macie taką możliwość, sprawdźcie jakiego rodzaju naczyń nie posiada obdarowywany i wybierzcie modele, których brakuje w jego kolekcji. Szanse, że jubilat się nie ucieszy spadają wtedy do zera. 

Prezenty dla piwosza: podkładki pod kufle

W kwestii podkładek pod kufle istnieją dwie szkoły. Pierwsza zakłada, że jest to czysto praktyczny element zastawy, który ma chronić delikatne powierzchnie przed uszkodzeniem przez skraplającą się na butelka wodę. Wyznawcy tej szkoły najczęściej wybierają podstawki papierowe lub tekturowe, które są tańsze w produkcji, ale szybko się niszczą. Na drugim biegunie znajdują się osoby, które uważają podkładki za równie istotny element piwnego ekwipunku, co kufle. To właśnie one z pewnością ucieszą się z zestawu eleganckich podkładek wykonanych z dobrych materiałów. 

Prezenty dla piwosza: książki o piwie

Jeśli szukacie prezentu dla prawdziwego miłośnika piwa, to nic nie ucieszy go tak, jak solidna dawka wiedzy o ukochanym trunku. Sceptycy książkowych prezentów powiedzą, że większość napisanych w nich rzeczy nie jest bardzo odkrywcza, ale z własnego doświadczenie wiemy, że w każdej można znaleźć coś ciekawego. 

ELLE MAN POLECA: Historia jednego drinka: Gin & tonic

ZOBACZ: Piwo, wino, wódka, whisky: które alkohole są najbardziej kaloryczne?

CZYTAJ TEŻ: Kto wynalazł wódkę – Polacy czy Rosjanie? Historia polskiej wódki: od wynalezienia do dziś